Interobalu se zatím nedaří tak, jak si jeho vedení, trenéři i hráči před sezonou předsevzali. Posílený kádr balancuje na hranici postupu do play-off, když ze sedmého místa má na první nepostupovou příčku náskok pouhých dvou bodů.

Poslední ligové utkání svěřenci trenéra Davida Friče prohráli na hřišti nováčka Uherského Hradiště 5:7. To bylo v pátek 14. prosince. „Trénovali jsme do 21. prosince, následně měli hráči volno, absolvovali turnaje, ale vše v poklidném tempu. Sešli jsme se poprvé 2. ledna, takže příprava na utkání nebyla jednoduchá,“ řekl trenér Frič v rozhovoru na klubovém webu.

Lodivod Interobalu tuší, že po třítýdenní přestávce vstup do zápasového tempa nebude jednoduchý. „Hrajeme na půdě mistra a nejlepšího českého týmu, kde nás rozhodně nečeká nic lehkého,“ pokračoval Frič.

Střet dvou klubů s ambicemi na mistrovský titul naznačí sílu Plzně. „Očekávám, že to pro nás bude ukázka, kde reálně jsme a na co máme. Rozhodně to nebude procházka růžovým sadem,“ uvedl trenér Interobalu.

Zápasem 12. kola v Chrudimi se futsalová soutěž přehoupne do druhé poloviny. V prvním kole na západě Čech vyhrála Chrudim 8:4. „Musíme jít do každého zápasu s maximálním úsilím. Všichni víme, že bychom měli být jinde, ale první polovina soutěže se nám hrubě nepovedla,“ odpověděl Frič na dotaz, s čím půjde Plzeň do střetnutí s mistrem ligy.

„Potřebujeme vyhrát maximum zápasů v odvetách a připravit se na play-off, v němž se bude rozhodovat, zda bude sezona úspěšná,“ tvrdil David Frič.

Chrudimi vyšel poslední ligový zápas s Teplicemi (3:1). Lídrovi tabulky uštědřila první porážku i ztrátu bodů v sezoně. „Do nového roku jsme vstoupili s velkou motivací tvrdě pracovat a plnit naše cíle,“ hlásil trenér Chrudimi Felipe Conde.

V kádru Interobalu jsou futsalisté mající za sebou angažmá na východě Čech. Před sezonou z Chrudimi do Plzně přišel odchovanec fotbalové Viktorie a bývalý druholigový fotbalista Lukáš Rešetár, který dlouhou dobu dělal kapitána Chrudimi a byl jejím velkým tahounem. Dres několikanásobného českého mistra a účastníka futsalové Ligy mistrů oblékal i Michal Kovács.