Dramatické a emotivní utkání se dá očekávat i ve čtvrtek od 20.15 hodin v Městské hale na Slovanech. V dohrávce 5. kola VARTA Futsal ligy se v Plzni před kamerami televizní stanice ČT Sport utkají právě Interobal a Slavie.

V případě vítězství se osmá Plzeň bodově dotáhne na čtvrté Pražany. „Zápas se Slavií bude o proměňování šancí a o tom, jak k utkání přistoupíme, jak budeme agresivní. Nepočítám, že by v utkání bylo třicet, čtyřicet šancí. Bude jich málo a my se v nich musíme zachovat líp než s Libercem,“ řekl trenér Interobalu David Frič.

V minulé sezoně Interobal obě utkání vyhrál. V Praze 6:5, doma 2:1.

„Na Slavii bude platit poctivá hra celých čtyřicet minut, protože umí trestat chyby. Nepočítám, že budeme dávat lehce góly jako proti Liberci, kterému jsme vstřelili jedenáct branek,“ uvedl autor hattricku proti Severočechům Michal Holý.

Frič doufá, že hráče neopustí střelecký apetit ze zápasu s Libercem. „Nezbytné bude nasazení a vůle k tomu, abychom toto utkání dokázali vyhrát. Zároveň bych chtěl pozvat všechny fanoušky, protože nás čeká velmi těžké utkání,“ uvědomuje si David Frič.

Nejistý je stále start Lukáše Rešetára, který začal po zranění trénovat teprve minulý týden.

Chybět bude i Vojtěch Turek, který přišel ze Slavie a po dohodě obou klubů nesmí nastoupit.

„Samozřejmě, že bych se chtěl proti Slavii ukázat, bohužel dohoda je dohoda. Klíčové pro Plzeň bude obrana, protože zápasy vyhrává defenzivní stránka,“ konstatoval Turek.

Házenkářky DHC Plzeň a trenérka Jana Galušková sledují dění na hřišti při jednom z domácích zápasů.  
DHC Plzeň slaví historický postup