„Strašně mě mrzí, že musím opustit Plzeň. Byly to krásné tři roky strávené se všemi, co se na chodu týmu podíleli. Skončit jsem se rozhodl z rodinných důvodů. Zdraví v rodině je na prvním místě,“ vysvětlil na webu futsalového svazu Michal Seidler.

Třiatřicetiletý střelec s futsalem na nejvyšší úrovni končit nechce. „Na Plzeň nezapomenu a věřím, že se ještě někdy potkáme. Kde budu hrát? To se vyřeší tento týden. Nějaké nabídky mám, ale důležité pro mě je být blízko domova,“ zdůraznil český reprezentant, který je v historické tabulce futsalových střelců na třetím místě.

Seidler hrál v Plzni tři roky. Dvakrát s ní získal titul, jednou stříbro a zahrál si také elitní fázi Ligy mistrů. Nyní bude působit jinde. Svazový web spekuluje, že by se rodák z moravského Bílovce mohl přesunout do polského Rekordu Bielsko-Biala, kam to má z domova hodinu. Za klub Bielsko-Biala v minulosti nastupoval.

SK Interobal Plzeň, mistři ligové sezony 2022/2023.
PODÍVEJTE SE: Futsalisté plzeňského Interobalu dokráčeli ke druhému titulu

Plzeňský Interobal se vyjádřil k odchodu Seidlera a Caia prostřednictvím sportovního ředitele Michala Štrajta: „Caio byl po skvělé sezoně bohužel neudržitelný a souhlasil s nabídkou z Japonska, které se nedalo konkurovat. Co se týče Michala Seidlera, tak do puntíku splnil to, proč do Plzně přišel. Oběma hráčům mockrát děkujeme za jejich služby a přejeme jim a jejich blízkým jen to nejlepší“.

Úřadující šampioni zatím posílili o dvojčata a mládežnické reprezentanty Jiřího a Jaroslava Zápotocké. Na západ Čech přišla z Rapidu Ústí nad Labem.

„Jejich příchod byl jednou z priorit klubu. Jedná se o kvalitní mladé hráče, kteří již třetím rokem hrají nejvyšší soutěž a určitě se v ní neztráceli,“ řekl na svazových stránkách generální ředitel Plzně Jakub Hodek.

Futsalisté Plzně jsou krok od mistrovského titulu.
Interobal dokonal parádní obrat, v pátek už může doma slavit titul