Začátek zápasu patřil domácím futsalistům, na Plzeňanech jako by zanechala stopy náročná cesta komplikovaná hustým sněžením.

„Do utkání jsme nastoupili velmi vlažně a přenechali iniciativu domácím,“ přiznal trenér Indossu Tomáš Kadlec.

Hosté naštěstí pro ně přežili tlak soupeře bez úhony a byli to paradoxně oni, kdo šel v utkání do vedení. Skóre otevřel po deseti minutách hry reprezentant České republiky do jednadvaceti let v dresu Indossu Michal Kovács, který v zápase uspořádal v hale v Mladé Boleslavi střelecký koncert.

O pět minut později dostal jeden z domácích hráčů červenou kartu, Kovács se v přesilové hře trefil a Indoss šel o přestávce do kabin s dvoubrankovým vedením.

Mladá Boleslav se však nevzdávala, do druhého poločasu vykročila více než rázně a po pouhých čtyřech vteřinách hry snížila na 1:2.

Hosty ovšem kontaktní gól do kolen nesrazil. Odpovědnost na sebe vzal opět střelec Kovács, který dvěma brankami uklidnil spoluhráče a zařídil vedení 4:1.

Zápas však ani poté nepozbyl na dramatičnosti. Domácí přidali a dvěma góly se dotáhli opět na rozdíl jediné branky.

Dramatický závěr však hosté odmítli. Kovács se trefil popáté v zápase a tři minuty před koncem pečetil výhru Plzně po přihrávce Kovácse jeho spoluhráč Sadílek. A skóre se nezměnilo ani při hře domácích bez brankáře.

„Výhry si cením, před zápasem bych byl spokojen i s remízou. Mladá Boleslav má kvalitní tým a před sezonou se netajila postupovými ambicemi. Střelecky se zaskvěl Kovács a s podporou spoluhráčů tým dotáhl zápas do vítězného konce,“ uvedl po utkání trenér Tomáš Kadlec.

FK Mladá Boleslav – SK Indoss Plzeň 3:6 (0:2). Branky Indossu: Kovács 5, Sadílek.

Indoss: Hajžman, Chrž - Holý, Myslík, Král, Krejčí - Vnuk, Kovacs, Kučera, Sadílek - T. Kadlec.

Další výsledky 12. kola: Slavia TU Liberec – Kladno 1:6, Litoměřice – Andy Liberec 10:3, Turnov – Benešov 13:3, Teplice – Slaný 6:3.