Domácí hráči v utkání, které skončilo smírně 6:6, vedli už 4:1. Potom ale v rozmezí pěti minut pětkrát inkasovali a svému trenérovi Tomáši Kadlecovi zadělali málem na infarkt.

V závěrečné power play však Plzeňané dvakrát skórovali a ztracený zápas dotáhli k remíze.

„V prvním poločase to byl z naší strany futsal jak má být. Podali jsme mnohem lepší výkon než v předchozím televizním utkání v Praze proti Slavii, kde jsme podlehli 2:4,“ říká kouč Indossu Tomáš Kadlec.

Skóre zápasu otevřel v jedenácté minutě Vnuk, v 17. minutě se trefil Koc a Indoss šel do kabin s dvoubodovým náskokem.

Hosté ve druhém poločase sice snížili, ale Indoss odpověděl na branku Východočechů dalšími dvěma góly, trefil se Trantina a druhou branku v zápase přidal Koc. Domácí hráče tříbrankový náskok ukolébal, čehož využily Pardubice, a na palubovce haly Slavie Plzeň VŠ na Borech se začaly dít věci.

Pardubičtí dokázali neuvěřitelně otočit utkání, když během pěti minut nastříleli pět branek a dvě minuty před koncem vedli o dva góly.

„Nedokážu si obrat v utkání vysvětlit. Hráči si už asi mysleli, že mají vyhráno a nic se jim nemůže stát. Soupeř nás začal vysoko napadat a my jsme pod tlakem řešili špatně herní situace. Ztráceli jsme míče a Pardubice nás za to trestaly,“ zlobil se trenér Kadlec, který odvolal brankáře a jeho tým začal hrát power play. V něm se mu nakonec podařilo vyrovnat. Nejprve v předposlední minutě snížil Mižár a padesát vteřin před koncem zápasu vyrovnal střelou z dálky Holý.

Zítra čeká Indoss další ligový zápas na palubovce mistra z Chrudimi.

SK Indoss Plzeň - Torf Pardubice 6:6 (2:0). Branky: 11. Vnuk, 17. Koc, 30. Trantina, 34. Koc, 39. Mižár, 40. Holý - 28. Kroulík, 35. Beran, 36. Konečný, 36. Jeřábek, 38. Slováček, 39. Krolík.

Indoss: Hajžman – Holý, Vnuk, Koc, Kučera – D. Mika, M. Mika, Trantina, Mižár.

Pořadí v čele tabulky: 1. Tango Brno 15, 2. Era pack Chrudim 12, 3. Indoss Plzeň 10, 4. Torf Pardubice 7, 5. Teplice 7.