Indoss, jediný západočeský zástupce v nejvyšší soutěži, nastoupil v prvním kole Chance futsal ligy proti mnohonásobnému mistru republiky Era-pack Chrudim s polovinou nováčků v sestavě. A proti plně profesionálnímu klubu obstál se ctí.

Plzeňané uhráli přijatelný výsledek, mužstvu nabitém reprezentanty a Brazilci podlehl 2:7.

Indoss nastoupil bez respektu a před zaplněnou halou šel překvapivě do vedení, když šibenici chrudimské branky vymetl prudkou střelou Švehla, jeden z nováčků v domácím týmu.

Pak si ale Indoss vybral černou dvouminutovku, během níž zkušeným tým Chrudimi otočil třemi góly skóre ve svůj prospěch. Potom měl sice velkou příležitost domácí Kučera, neproměnil ji však, a naopak hosté přidali ještě do přestávky další dvě branky a o výsledku utkání bylo rozhodnuto.

„V poločase zněly v kabině ze strany hráčů hlasy, že je štve, že se dopustili hloupých chyb. Do druhé půle jsme šli s tím, že se budeme snažit svojí hrou potěšit fanoušky, kteří byli v utkání fantastičtí," říká trenér Indossu Tomáš Kadlec.

Jeho svěřenci potěšili diváky v hale Slavie VŠ Plzeň na Borech už brzy po přestávce, kdy se prosadil Manowetz a snížil na 2:6.

Vzápětí domácí kapitán Kučera předvedl pěkný průnik, ale ztroskotal na hostujícím brankáři. Když už se zdálo, že Indoss uhraje s Chrudimí ve druhém poločase nerozhodný výsledek 1:1, prosadil se v poslední vteřině zápasu hostující kapitán Vladyka.

„Výsledek 7:2 je přijatelný, ale trochu mě mrzí, že jsme ztratili po individuálních hráčských chybách během několika desítek vteřin vedení 1:0," mrzelo kouče Indossu.

„Velký rozdíl byl vidět v rychlosti práce s míčem. „Chrudim je někde jinde, trénují osmkrát týdně a navíc půlka našeho týmu byla nováčky. I tak naše mužstvo zasluhuje za svůj srdnatý výkon pochvalu," dodal Kadec.

V pátek hostí Indoss doma Helas Brno od 20.00 hodin.

SK Indoss Plzeň – FK Era-pack Chrudim 2:7 (1:5). Branky: Švehla, Manowetz – De Lima 3, Sobral, Vladyka, Kopecký, Max.

Indoss: Hajžman, Landrgott – Kučera, Míka, Trantina, Švehla, Manowetz, Štrajt, Štochl, Böhm, Grätsch, Bešta, Lávička. Trenér: Kadlec.

Chrudim: Meller – R. Mareš, Popelka, Max, Kopecký, De Lima, Vladyka, Oliva, Cacau, Koudelka, Slováček, M. Mareš, Žďánský, Chmelík.

Trenér: Cacau.