Plzeňané s třetím celkem tabulky, v jehož středu hrají Kolumbijec Angellot Garces a Brazilec De Oliveira Caio, inkasovali po chybě Myslíka už v páté minutě.

Neuběhly však ani dvě minuty a bylo vyrovnáno. David Míka unikl, přihrál hrajícímu trenérovi Kadlecovi a ten překonal domácího gólmana. Za další tři minuty však Plzeňané během dvaceti vteřin dvakrát chybovali a soupeř získal dvoubrankový náskok. Holému se sice potom podařilo z desetimetrového kopu snížit na rozdíl jediné branky, ale dvacet vteřin před koncem prvního poločasu využilo Benago další chyby hostů a vedlo v poločase 4:2.

Obraz hry byl po přestávce stejný jako v první půli. Domácí měli v držení častěji míč a Plzeňané spoléhali na rychlé brejky. Benagu se podařilo vstřelit pátý gól, ale Indoss brankami Davida Míky a Kučery snížil na 4:5. To byly ale poslední zápisy Plzeňanů v utkání do listiny střelců.

Benago přidalo další dva góly a při power play Indossu zpečetilo svoji výhru osmou brankou. „I v oslabené sestavě jsme dokázali proti kvalitnímu soupeři dlouho držet přijatelný výsledek, bohužel jsme doplatili na zbytečné individuální chyby,“ viděl utkání hrající kouč Tomáš Kadlec, kterého mrzela čtvrtá žlutá karta Kovácse.

„Byl nedisciplinovaný, vykartoval se zbytečně a v důležitém utkání v pátek proti Pardubicím nám bude chybět,“ zlobil se Kadlec.

I přes porážku s Benagem zůstává Indsoss tři kola před koncem základní části soutěže stále ve hře o účast v play off, kterou zaručuje nejhůře osmá příčka. „Kromě utkání v Pardubicích hrajeme doma se Slavií a v Jistebníku. Všechno to jsou hratelní soupeři, pokud se nám podaří nastoupit v plné sestavě,“ dodává Kadlec.

Benago Zruč nad Sázavou – SK Indoss Plzeň 8:4 (4:2). Branky Indossu: T. Kadlec, Holý, Kučera, D. Míka.

Indoss: Hajžman, Kolářík – Holý, Kovács, T. Kadlec, Kučera, D. Míka, Myslík, Scheinherr.