Plzeňsko – Nezvěstičtí národní házenkáři zažili velice úspěšný víkend. Po výhře nad Rokytnicí porazili i Vítkovice a v prvoligové tabulce poskočili na šestou příčku. Přeštice naopak vybojovaly jen jednu remízu a Nýřany nebodovaly vůbec. Zpátky do čela tabulky se vrátil Újezd, který si těsně poradil s Krčínem i nováčkem z Veselí. Tymákov zdolal Vítkovice a z duelu s Rokytnicí si odnesl bod.

Nezvěstice – Rokytnice 22:18 (11:7, branky Nezvěstic: Mareš 8, Koc 7, O. Havlíček 4, L. Šilhánek 3).
Nezvěstice – Vítkovice 17:14 (10:8, Mareš 6, L. Šilhánek 4, Koc 4, Rojík 2, O. Havlíček 1).
„V obou střetnutích jsme většinou vedli o dvě nebo tři branky. Proti Rokytnici se dařilo obraně i útoku, byli jsme produktivní. S Vítkovicemi nám útok trochu haproval, opět však dobře zahrála obrana a zachytal brankář. Jsme rádi, že jsme se vyšplhali po špatném začátku sezony do středu tabulky,“ liboval si nezvěstický kouč Pavel Šilhánek.

Podlázky – Přeštice 18:18 (9:8).
Opatovice – Přeštice 20:19 (10:10).
Po sedmi vítězných utkáních skončila úspěšná přeštická série. V Podlázkách tentokrát Přeštičtí jen remizovali a v Opatovicích o branku prohráli. Zvlášť bitva s Opatovicemi může úřadujícího mistra mrzet, Východočeši ho totiž přeskočili a posunuli se na druhé místo.

Opatovice – Nýřany 22:21 (10:11, branky Nýřan: M. Brož 9, A. Faifr 9, Wisura 3).
Podlázky – Nýřany 29:21 (14:10, branky Nýřan: Wisura 9, Nachtman 6, M. Brož 4, A. Faifr 2).
Loňského vítěze základní části z Nýřan dlouhodobě trápí rozsáhlá marodka. Tentokrát podlehli nýřanští národní házenkáři Podlázkám i Opatovicím a klesli na devátou pozici.

Plzeň-Újezd – Krčín 20:19 (11:10).
Plzeň-Újezd – Veselí n. M. 23:22 (11:9, branky Újezdu: Pešek 8, Titl 8, Jahoda 3, Bešta 2, Říha 2).
„První utkání bylo celou dobu vyrovnané. Dařilo se nám v útoku, obrana trochu pokulhávala. Nakonec jsme si vytvořili náskok a dovedli zápas k vítězství. Jsou to pro nás cenné dva body. Proti Veselí jsme chtěli dát šanci mladším hráčům. Brzy jsme prohrávali o tři branky, ale ještě do konce poločasu jsme výsledek otočili,“ okomentoval víkendové zápasy hrající trenér Újezdu Pavel Titl.

Tymákov – Vítkovice 26:21 (14:14, branky Tymákova: Zimmermann 13, Kroft 7, Kugler 6).
Tymákov – Rokytnice 13:13 (6:5, branky Tymákova: Zimmermann 7, Kugler 5, Kroft 1).
„Proti Vítkovicím jsme téměř celý první poločas udržovali jednobrankové vedení. Ani ve druhém se obraz hry příliš nezměnil. Od 40. minuty jsme si začali tvořit náskok a zvítězili jsme. I proti Rokytnici byla první půle vyrovnaná. Přibližně deset minut před koncem utkání se nám přestalo dařit v útoku a Rokytnice se dostala do vedení o dvě branky. Nám se podařilo dotáhnout a po vypršení času jsme dokonce měli ještě šestimetrový hod, který nám mohl zajistit výhru, ale ten jsme neproměnili,“ popisoval hrající trenér Tymákova Václav Majer.

Program 12. kola: Nezvěstice – Žatec (SO 14.00), Újezd – Přeštice (NE 11.00), Tymákov – Nýřany (NE 16.00).