„Rozhodně jsme měly v některých utkáních předvést kvalitnější hru. Je pravda, že máme poměrně úzký kádr kvalitních hráček, ale to nás neomlouvá,“ říká úspěšná trenérka tymákovských mistryň Václava Šmídlová.

Problémy má celek Tymákova především na postu útočnic, kde největší tíha leží na dvou excelentních hráčkách – Michaele Bittnerové a především obávané střelkyni Pavle Šmídlové.

„To jsou pro nás opravdu klíčové útočnice. Nadějná Hrčáková zatím podává nevyrovnané výkony, Kozáková je po operaci a Havlíkovou čeká maturita. O poznání lépe jsme na tom v defenzivě. Máme vyrovnanou čtveřici obránkyň, kde je ústřední postavou zkušená Martina Půtová a vyrovnanou dvojici kvalitních brankářek Terezu Kuglerovou a Márii Zelezníkovou,“ tvrdí tymákovská trenérka.

Její svěřenkyně si po skončení podzimní části užily krátkého volna, ve kterém léčily drobné zdravotní problémy, ale nyní už opět začaly s přípravou.

„Tréninky nejsou příliš náročné, jde hlavně o to nevypadnout z tempa. Hlavní pro nás bude až jarní část soutěže. Podle dosavadního průběhu bude naším největším konkurentem Dobruška, kterou jsme však na podzim porazily. Do okruhu favoritů stále patří i Přeštice, i když se jim první část sezony úplně nepovedla,“ míní trenérka Tymákova Václava Šmídlová.