II. liga žen sk. A: BaK Plzeň - Baník Most 70:49 (17:17, 28:30, 51:40). Most zahrál velmi dobře první poločas. „Přijali jsme tempo našich soupeřek,“ vysvětlil kouč Plzeňanek Pavel Holý.

Ve druhé půli ale domácí zlepšili obranu a doskakování pod oběma koši a na výsledku se to rychle projevilo. „Začaly se nám dařit rychlé protiútoky a brzy nebylo co řešit. Hned po přestávce jsme skóre otočili a pak už jsme náskok jen navyšovali,“ sdělil Holý.

Body BaKu: Kůsová 16/4, Jelínková 12, Krumposová a Hůlková po 10/2, Rutarová 8, Kašparová 6, Vlčková 4, Slapničková a Fialová po 2.

BaK Plzeň - Skřivánek Ústí n. Labem 74:62 (20:20, 36:31, 63:43). Duel dvou týmů z čela tabulky, který se hrál v tělocvičně ZŠ Kožlany, přinesl výborný basketbal.

První půle byla hodně vyrovnaná. „Severočešky potvrzovaly, proč do té doby v lize ještě neprohrály,“ pravil Pavel Holý. Rozhodnutí přinesla třetí čtvrtina. Plzeňanky přidaly k dosud výborné obraně rychlé protiútoky, Ústí nedalo šest minut koš a náskok BaKu narostl až na devětadvacet bodů. „Na hostujících hráčkách se projevila únava ze sobotního zápasu v Sokolově, přestala se jim dařit i střelba trestných hodů,“ poznamenal Holý.

Jenže v závěrečné desetiminutovce se naopak projevila únava na hráčkách BaKu a Ústí začalo manko snižovat. „Mysleli jsme si, že v sobotu s Mostem ušetříme nějaké síly, ale to se nám moc nepovedlo. V hlavách hráček navíc asi trochu byly i vzpomínky na nedávný zápas s Jabloncem, kdy jsme měli náskok 25 bodů a soupeřky šly v poslední minutě dokonce do vedení,“ pravil trenér BaKu. Plzeňské basketbalistky ale obrat v utkání nepřipustily a výhru s dvanáctibodovým náskokem s jistotou uhájily.

V obou duelech vždy čtyři střelkyně vítězek zaznamenaly přes deset bodů.

V prvním klání v novém roce hostí BaK 14. ledna Sokolov.

Body BaKu: Jelínková 17, Kůsová 14/2, Kašparová 14/1, Vlčková 14, Hůlková 9/3, Krumposová 4, Fialová 2.