Plzeň–Litice – Rakovník 5:10 (branky: J. Koryťák 2, Dolejš, Nicklas, Petrek). Těžký soupeř čekal Litické ve třetím kole. Rakovník má zkušený a sehraný tým, který dosud neztratil ani bod. Litice pokračovaly v nemastných neslaných výkonech z úvodního dvoukola a jasně podlehly 5:10. Jednalo se o utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním Litice předvedly slabý výkon, o čemž jasně vypovídá poločasové skóre 0:6. O přestávce litický kouč Tomáš Levý zavelel k přísné osobní obraně po celém hřišti a výsledek se dostavil. Na víc než na korekci stavu to však nestačilo.

„Zápas jsme si prohráli v prvním poločase, rozdíl šesti branek byl příliš velký. Ve druhém poločase šlo hlavně o to dokázat si, že náš výkon může být o hodně lepší, což se povedlo,“ okomentoval proměnu trenér Levý.

Plzeň–Litice – Hradec Králové 4:2 (branky: Petrek 3, Sochor). Ve druhém utkání se Litičtí střetli s hradeckou Slavií, a pokud chtěli ještě pomýšlet na boje o play off, tj. o umístění v první čtyřce, museli nutně vyhrát. Nástup do utkání tomu odpovídal – Litice se do soupeře zakously a v průběhu prvního poločasu si vypracovaly tříbrankový náskok. Na začátku druhé půle rozhodčí sporně neuznali litickému Dolejšovi branku a po chvíli udeřilo na druhé straně. V 11. minutě se pak Hradec dostal na dostřel jediného gólu a začalo drama. Naštěstí v 19. minutě výhru Litic zpečetil do prázdné branky při hradecké hře bez brankáře svým třetím gólem v utkání Petrek.

„Jsou to pro nás hodně vydřené a zároveň velice cenné tři body. V poslední desetiminutovce jsme se o vítězství dost strachovali. Tento výsledek nás snad nastartuje k lepším výkonům,“ poznamenal k premiérové výhře litický kapitán Michal Soukup.

Litice: Jurek – Brada, Nicklas, T. Koryťák, Soukup – Jurina, J. Koryťák – Dolejš, Petrek, Sochor, Rumplík.

HC Bolevec – Bohemians Praha 8:5 (3:2, branky: Krýsl 2, Kindl 2, Jungmann, Korbel, Bicek, Bebr.) Celé utkání se neslo ve stejném duchu. Bolevec vedl a mužstvo Bohemians dotahovalo. Nerozhodný výsledek byl i na začátku druhé půle, když Vespalec srovnával na 3:3. Bolevečtí poté předvedli svoji silnou zbraň v letošní sezoně a zásluhou trestných rohů si vypracovali dvougólové vedení. Bohemians korigovaly, ale v závěru přidal Bolevec další dvě branky a zaslouženě zvítězil.

HC Bolevec – Rakovník 5:11 (4:4, branky: Bebr 2, Krýsl, Kindl, Bicek).

Do zápasu vstoupil lépe Rakovník, který v úvodní půli vedl již 3:1. Bolevci se podařilo skóre otočit na 4:3, ale v závěrečné minutě první půle vyrovnal Procházka. Do druhého poločasu udělal Rakovník změnu v sestavě a do brány poslal veterána Hrabu. Tento dvoumetrový gólman byl pro Bolevecké velkou překážkou. Naopak rakovnický tým přidával branky po rychlých akcích. Konečný výsledek zápasu se zastavil na 5:11 pro Rakovník, který si upevnil první příčku v tabulce.

„Můžeme být spokojeni pouze ze tří čtvrtin. Odehráli jsme velmi dobře tři poločasy, bohužel ve druhé půli s Rakovníkem přišel kolaps, který můžeme přičítat i velké únavě našich hráčů. Vzdálili jsme se sestupové příčce, což je pro nás velmi dobré, navíc stále zůstává reálná i vidina play-off,“ uvedl k zápasům trenér Miloslav Krýsl.

Bolevec: Vacátko – Korbel, Hruška, Bicek – Krýsl, Jungmann, Kindl, Bebr, Růžička.