Hráči z Litic bodovali až ve čtvrtém zápase

Plzeň – Úřadující halový vicemistr TJ Plzeň–Litice nevstoupil do letošního ročníku extraligy nejlépe. Tým, ve kterém oproti loňsku chybí několik hráčů, dokázal bodovat až ve čtvrtém zápase. Lépe si vede Bolevec, který má na svém kontě již dvě výhry.

9.12.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Ivan Tafat

Plzeň–Litice – Rakovník 5:10 (branky: J. Koryťák 2, Dolejš, Nicklas, Petrek). Těžký soupeř čekal Litické ve třetím kole. Rakovník má zkušený a sehraný tým, který dosud neztratil ani bod. Litice pokračovaly v nemastných neslaných výkonech z úvodního dvoukola a jasně podlehly 5:10. Jednalo se o utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním Litice předvedly slabý výkon, o čemž jasně vypovídá poločasové skóre 0:6. O přestávce litický kouč Tomáš Levý zavelel k přísné osobní obraně po celém hřišti a výsledek se dostavil. Na víc než na korekci stavu to však nestačilo.

„Zápas jsme si prohráli v prvním poločase, rozdíl šesti branek byl příliš velký. Ve druhém poločase šlo hlavně o to dokázat si, že náš výkon může být o hodně lepší, což se povedlo,“ okomentoval proměnu trenér Levý.

Plzeň–Litice – Hradec Králové 4:2 (branky: Petrek 3, Sochor). Ve druhém utkání se Litičtí střetli s hradeckou Slavií, a pokud chtěli ještě pomýšlet na boje o play off, tj. o umístění v první čtyřce, museli nutně vyhrát. Nástup do utkání tomu odpovídal – Litice se do soupeře zakously a v průběhu prvního poločasu si vypracovaly tříbrankový náskok. Na začátku druhé půle rozhodčí sporně neuznali litickému Dolejšovi branku a po chvíli udeřilo na druhé straně. V 11. minutě se pak Hradec dostal na dostřel jediného gólu a začalo drama. Naštěstí v 19. minutě výhru Litic zpečetil do prázdné branky při hradecké hře bez brankáře svým třetím gólem v utkání Petrek.

„Jsou to pro nás hodně vydřené a zároveň velice cenné tři body. V poslední desetiminutovce jsme se o vítězství dost strachovali. Tento výsledek nás snad nastartuje k lepším výkonům,“ poznamenal k premiérové výhře litický kapitán Michal Soukup.

Litice: Jurek – Brada, Nicklas, T. Koryťák, Soukup – Jurina, J. Koryťák – Dolejš, Petrek, Sochor, Rumplík.

HC Bolevec – Bohemians Praha 8:5 (3:2, branky: Krýsl 2, Kindl 2, Jungmann, Korbel, Bicek, Bebr.) Celé utkání se neslo ve stejném duchu. Bolevec vedl a mužstvo Bohemians dotahovalo. Nerozhodný výsledek byl i na začátku druhé půle, když Vespalec srovnával na 3:3. Bolevečtí poté předvedli svoji silnou zbraň v letošní sezoně a zásluhou trestných rohů si vypracovali dvougólové vedení. Bohemians korigovaly, ale v závěru přidal Bolevec další dvě branky a zaslouženě zvítězil.

HC Bolevec – Rakovník 5:11 (4:4, branky: Bebr 2, Krýsl, Kindl, Bicek).

Do zápasu vstoupil lépe Rakovník, který v úvodní půli vedl již 3:1. Bolevci se podařilo skóre otočit na 4:3, ale v závěrečné minutě první půle vyrovnal Procházka. Do druhého poločasu udělal Rakovník změnu v sestavě a do brány poslal veterána Hrabu. Tento dvoumetrový gólman byl pro Bolevecké velkou překážkou. Naopak rakovnický tým přidával branky po rychlých akcích. Konečný výsledek zápasu se zastavil na 5:11 pro Rakovník, který si upevnil první příčku v tabulce.

„Můžeme být spokojeni pouze ze tří čtvrtin. Odehráli jsme velmi dobře tři poločasy, bohužel ve druhé půli s Rakovníkem přišel kolaps, který můžeme přičítat i velké únavě našich hráčů. Vzdálili jsme se sestupové příčce, což je pro nás velmi dobré, navíc stále zůstává reálná i vidina play-off,“ uvedl k zápasům trenér Miloslav Krýsl.

Bolevec: Vacátko – Korbel, Hruška, Bicek – Krýsl, Jungmann, Kindl, Bebr, Růžička.