Dvojice Startu Plzeň Ondřej Kydlíček – Josef Reindl vybojovala na mistrovství České republiky v kolové bronzové medaile.

Klání o cenné kovy hostila sportovní hala v Němčicích nad Hanou. A na městečko, jež je rodištěm sedminásobné mistryně světa v krasojízdě Anny Matouškové a v jehož fotbalovém klubu začínali své později hvězdné kariéry reprezentanti Radoslav Látal či Luděk Mikloško, budou mít Plzeňané velmi příjemné vzpomínky.

V dvouzápasové semifinálové sérii závěrečného turnaje sice Kydlíček s Reindlem nejprve podlehli dvojici Favoritu Brno po výsledcích 1:1 a 3:6, v utkání o třetí příčku už ale triumfovali nad MO Svitávka 6:5 a 3:1.

Západočeši tak potvrdili třetí pozici, která jim patřila po čtyřkolové základní části extraligové soutěže. „Když zhodnotím celou sezonu, myslím, že je medaile zasloužená," pravil Josef Reindl. Spokojen byl i jeho parťák: „Vezeme domů placku, takže je to dobré. Spokojený jsem nebyl jen s naším výkonem v úvodu druhého zápasu proti Brnu."

Remíza 1:1 v úvodním duelu dávala hráčům Startu naději na případnou účast ve finále. Jenže hned na začátku druhého klání Plzeňané chybovali a soupeř šel do vedení 3:0. „A tento stav se pak těžko dohání. Snažili jsme se být opatrní ve všech zápasech, ale vyšlo to jen v duelu o bronz," hodnotil Ondřej Kydlíček. „Trochu ty chyby s Brnem mrzí," souhlasil Reindl. „Já jel na turnaj s cílem hrát finále… Ale vracet se úplně bez medaile by bylo horší. Tu jsme chtěli urvat hlavně pro trenéra (Ondřejův otec Pavel Kydlíček – pozn. red.). Tráví s námi víkendy a je to odměna za jeho volný čas," upozornil Reindl.

Čerstvé medailisty vzápětí čekala další ostrá zkouška: v německém Wendlingenu absolvovali svůj čtvrtý letošní turnaj Světového poháru.

„Bude to už bez nervů. Kdybychom zopakovali své letošní maximum (6. místo v červnu v Ludwigslustu – pozn. red.), bylo by to skvělé," mínil před turnajem Ondřej Kydlíček.

To se jim však nepodařilo. Po dvou remízách v základní skupině podlehli v boji o umístění Dorlisheimu (Fr.) a skončili osmí. Z výhry se radoval rakouský Höchst (König, Fischer).

Součástí domácího šampionátu byly i mistrovské boje v krasojízdě. Všechny vítěze čeká první prosincový víkend start na mistrovství světa v sálové cyklistice v německém Stuttgartu.

Konečné pořadí mistrovství ČR: 1. SC Svitávka (Hrdlička, Loskot), 2. Favorit Brno (Šmíd, Böhm), 3. Start Plzeň (Kydlíček, Reindl), 4. MO Svitávka (Richter, Vitula).