Horská se připravuje ve skupině (patří sem i Barbora Seemanová, pozn. aut.) trenérky Petry Škábové. Kristýna Horská si splněním A-limitu zajistila účast na olympiádě v Tokiu. V květnu ji čeká mistrovství Evropy.

Plavkyně plzeňské Slávie spolupracuje s Petrou Škábovou přibližně dva roky. Výsledkem byly na podzim loňského roku české rekordy na 200 metrů prsa v krátkém i padesátimetrovém bazénu a na stejné trati splněný olympijský A-limit.

„Kristýna měla krátce po Vánocích zdravotní problémy. První týden v lednu ještě neplavala. Byla pod lékařskou kontrolou, všechno jsme dělali krok za krokem. Při lékařských vyšetřeních lehce ´poplavávala´, v půlce ledna už trénovala každý den, byla s námi na běžkách a teď je na nějakých devadesáti procentech. Jsem ráda, že jsme to neurvali, poslechli lékaře a můžeme ji postupně zatěžovat,“ řekla na adresu Kristýny Horské Petra Škábová.

Trenérka nastínila plán, jak se bude její skupina v dalších týdnech připravovat. Nechybí v něm ani tréninkový kemp v Turecku. „V půlce února jedeme na tři týdny do Beleku, což je pro nás stěžejní soustředění. Budeme tam nejprve od 14. února sami a po týdnu přijede i reprezentační tým a společně v Turecku budeme až do 7. března. Jsou tam skvělé podmínky, venkovní padesátimetrový bazén, uzavřený resort, budeme chránění a měli bychom udělat hodně dobré práce,“ popsala Škábová.

Výprava bere i kondičního trenéra a fyzioterapeuta. „Na jaře ještě před evropským šampionátem bychom měli jet na závody do Stockholmu, kde už mají nachystaná opatření, aby se mítink mohl konat. Tam bych chtěla, aby se Kristýně plavalo dobře a časy už nějak vypadaly. A pak už zaměříme pozornost k mistrovství Evropy, které doufám, že se uskuteční,“ věří Petra Škábová.