Téměř po celém pětikilometrovém okruhu závodu centrem města stáli lidé a povzbuzovali, tleskali běžcům. Přesně to zvlášť začátečníci potřebují.

„Takovou atmosféru běžecký seriál Run Tour nepamatuje. Jsme za to moc vděční, protože série se soustředí na to, aby rozběhla co nejvíce lidí, přitáhla je k pohybu. A právě nováčci takovou podporu potřebují. Děkujeme místním fanouškům, byli skvělí," ocenil tiskový mluvčí série Richard Valoušek.

Tomu udělala radost i rekordní účast.

„Plzeňská Run Tour patří mezi nejoblíbenější. Je tu krásná trasa centrem města a těch patnáct set běžců v ulicích města to jen potvrdilo," říká Valoušek. Vysoká účast výrazně pomůže také zrakově postiženým běžcům z Nadace Leontinka. „I to je Run Tour. S každým účastníkem stoupá výše příspěvku, který na konci roku na konto Leontinky organizátoři série věnují," podotýká Valoušek.

Závod na deset kilometrů vyhrál v Česku žijící Maročan Abdelkabir Saji, který dva okruhy v centru Plzně zdolal v čase 31:09 minuty. Druhý o minutu a půl zpět skončil Vít Pavlišta ze Slovanu Liberec (32:37), třetí finišoval za 35:08 min. Jiří Čivrný (Nové Město na Moravě).

Absolutně čtvrtá proběhla cílem nejrychlejší žena Monika Preibischová z Mariánských Lázní. Česká reprezentantka dosáhla času 35:16 min., když druhou Terezu Čapkovou porazila o pouhé tři vteřiny.

Na poloviční trati zvítězil Josef Procházka z Děčína (16:17 min.) a Adéla Stránská (Iscarex Česká Třebová, 18:16 min.).

Run Tour pokračuje 3. září v Ostravě.