Ve čtvrtém utkání finálové série proti pražské Dukle viděl český reprezentant už ve 43 vteřině z rukou rozhodčího červenou kartu a po zbytek zápasu musel přijmou pouze roli diváka.

„Je to zvláštní pocit, nikdy předtím se mi to nestalo. Nejhorší na tom je to, že na tribuně nemůže člověk klukům nijak pomoct," říkal po utkání Petr Linhart, který v den zápasu slavil své šestadvacáté narozeniny.

Jeho smutek ale byl už v tu dobu překonán návalem euforie. Plzeň ve druhém domácím utkání porazila Duklu 24:19, celou finálovou sérii ovládla poměrem 3:1 a potřetí v řadě získala mistrovský titul.

Co přesně se na hřišti z vašeho pohledu stalo? Proč pro vás čtvrtý finálový zápas předčasně skončil?
Dukelský Šimůnek do mě po dohraném útoku strčil a jak jsem padal, tak jsem se zachytil probíhajícího Kotrče, ke kterému se po mojí střele odrazil balon. Ten to podle mého názoru hodně přihrál a byla z toho červená karta. Myslím si, že ve 43. vteřině dát za tohle červenou kartu hráči, který obecně není moc vylučovaný, je dost drastické.

Nevyčítal jste si v průběhu zápasu ten nešťastný zákrok?
Určitě ano. Mohl jsem si za to sám. Kdybych se ho nechytal, tak to červená karta nebyla. Nebo kdybych předtím nevystřelil. Ale to je všechno pouhé kdyby, na to se stejně jako v životě nehraje.

Na post pravé spojky tady naskočil Josef Jonáš. Jak jste viděl jeho výkon?
Pepa odvedl výborný výkon a dal pět gólů. Možná dokonce zahrál lépe, než kdybych tam byl já. Bolí mě totiž kotník a občas jsem tam pobíhal jak kozel. Možná to tedy bylo ku prospěchu věci. Soupeř byl spíše připravený na to, že budu hrát já. Právě Pepa Jonáš a po něm Jakub Tonar dali na konci dvě důležité branky, které zápas rozhodly.

V čem byla Plzeň v celé finálové sérii lepší?
Myslím si, že ve všech směrech. Hlavně jsme ale měli lepšího gólmana v osobě Radka Motlíka.

V příští sezoně už budete oblékat dres francouzského Toulouse. Na co budete v souvislosti s plzeňským angažmá nejvíce vzpomínat?
Vzpomínat budu hlavně na ty tři tituly. Právě v Plzni jsem začal hrát vrcholovou házenou a v žádném dalším klubu jsem zatím nehrál. Plzeň je taková moje srdcovka. Když se budu vracet do Čech, tak se určitě budu vracet do Plzně.