Jen týden poté, co si členka týmu kola-bbm.cz vybojovala v závodech horských kol cross country mezi juniorkami české zlato, blýskla se na mistrovství Evropy v Brně.

Gradující formu proměnila v sedmé místo. „Doufala jsem, že by top ten mohlo vyjít a sedmé místo je super. Je to jako sen,“ rozplývala se sedmnáctiletá cyklistka, která bude v kategorii juniorek závodit ještě příští rok.

Ze všech českých reprezentantů na šampionátu dosáhla úplně nejvýš.

„Je to hezký pocit. Těžila jsem z kvalitní přípravy. Soustředění na Šumavě bylo fakt krušný. Ve stoupání na Javor jsem jezdila úseky, párkrát jsem byla totálně mrtvá, ale načasování formy vyšlo úžasně,“ uvedla svěřenkyně trenéra Filipa Štrunce.

V souboji s evropskou elitou se jí povedl start a z dvanácté příčky v úvodu se postupně šoupla, jak sama řekla, na sedmé místo.

„Delší závody mám ráda a ke konci jsem se taky pěkně rozjela. Seděla mi i trať. Kopců a techniky bylo na okruhu tak akorát,“ říkala Adéla.

Radost neměla snad jen z deště, který při závodě zkrápěl trať. „Začalo to klouzat, což nemusím,“ podotkla reprezentantka.

Zajela čas 1:06:57 hodiny a za vítěznou Švýcarkou Jacquelinou Schneebeliovou zaostala o čtyři minuty.

Po návratu domů si však Holubová příliš neodpočine. Na přelomu srpna a září ji totiž v kanadském Mont-Sainte-Anne čeká premiéra na mistrovství světa.