V horském středisku Vallnord v Andoře pokračuje pátým závodem Světový pohár horských kol. Skvěle si v úvodním short tracku do 23 let vedly mladé reprezentantky ze západu Čech.

Čerstvá domácí šampionka v krátkém závodě Adéla Holubová z Města Touškova (Rouvy Specialized) se blýskla sedmým místem, plzeňská bikerka Simona Spěšná (jb Brunex Superior) byla jedenáctá.

Holubová dalším umístěním v elitní desítce jen potvrdila fazonu, s níž se po překonání zranění z úvodu sezony vrátila na závodní scénu. V konkurenci 39 soupeřek se na trati v nadmořské výšce 2000 metrů, kde se příští rok koná mistrovství světa, prosazovala hlavně ve stoupáních a dojela těsně za vedoucí pětičlennou skupinou. Na vítězku Ronju Blöchingerovou ze Švýcarska ztratila 1:14 min.

Adéla Holubová v jedné z klopenek na trati short tracku.Adéla Holubová v jedné z klopenek na trati short tracku.Zdroj: fcb

„Zvolila jsem dobrou startovní pozici a závod se pro mě vyvíjel od začátku dobře. První dvě kola jsem se držela kolem 15. místa, ale pak jsem se postupně propracovávala dopředu. Po mistráku a poháru v Harrachově jsem byla lehce zatažená, takže jsem ráda, že se mi povedlo dát během týdne dohromady,“ ocenila Adéla Holubová, které sedmé místo zajistilo start z první lajny v nedělním cross country (start v 11.00).

„Doufám, že to tak v neděli skutečně bude,“ připomněla Holubová, že naposledy ve Světovém poháru v Novém Městě na Moravě skončila v short tracku rovněž sedmá, jenže den poté si při pádu zlomila zápěstí a přes dva měsíce nezávodila. Navíc v neděli slaví 22. narozeniny. „Bylo by fajn si nadělit nějaký pěkný dárek,“ přála si.

Short track ve Vallnordu vyšel i Simoně Spěšné (jb Brunex Superior). Pro teprve osmnáctiletou závodnici šlo o druhý start ve Světovém poháru. Předtím ve Val di Sole skončila čtrnáctá a v Andoře si loňská juniorská mistryně Evropy v short tracku pozici ještě vylepšila.

Na nedělní vrchol čtyřdenního podniku se těší i česká mužská jednička Ondřej Cink. Trať ve vysoké výšce rodákovi z Rokycanska sedí. V roce 2015 tu při mistrovství světa vybojoval bronz a ukázat se bude chtít i nyní (start v 15.30).

Jan Schleiss vpravo na snímku z přípravného derby s Karlovými Vary.
Musíme se zlepšit!, burcuje kapitán Škodovky a nově i táta