I hokejbalový svaz se pokoušel o restart soutěže a poslal žádost přes Národní sportovní agenturu na ministerstvo zdravotnictví.

Dosud ale nedošlo k žádnému výraznějšímu posunu a vzhledem k současné složitější situaci se nedá očekávat, že by se začalo hrát v nejbližších týdnech.

„Padají původní varianty, které přicházely v úvahu, že by se začalo hrát během března. Aktuálně máme takové informace, že až bude jasný termín startu soutěže, tak dostaneme čtrnáct dnů na přípravu, než se vše znovu spustí. Vzhledem k tomu, jaká je aktuálně v zemi situace, by to ale nemělo být dříve než o Velikonocích, což je na začátku dubna,“ vysvětluje předseda hokejbalového klubu HBC Plzeň Josef Kadaně, který i popsal tréninková činnost během koronavirového období.

Házenkáři Talentu smetli Maloměřice jednačtyřiceti góly
Házenkáři Talentu smetli Maloměřice jednačtyřiceti góly

„Dosud jsme trénovali individuálně nebo byly online tréninky, kdy plnili hráči jednotlivých kategorií různá cvičení. Bohužel toto období trvá už hodně dlouho a není jednoduché vymýšlet stále něco nového. Tento týden pojedeme proto individuálně, abychom společně s ostatními trenéry měli čas na to, vymyslet zase o něco pestřejší online cvičení,“ dodává Kadaně.