Příprava před zahájením soutěže pod vedením nového trenéra, loni ještě hráče Václava Šlehofera, se Dobřanským vydařila. „Na turnaji v Novém Strašecí před zahájením extraligy jsme zvítězili a porazili tam řadu předních extraligových mužstev. Výhra mužstvu paradoxně ublížila, hráči měli až příliš přehnané sebevědomí,“ ohlíží se zpět kouč.

Navíc tým poznamenaly odchody zkušených hráčů Hajny, Ježka, Mikoláše a Šperla. „Myslel jsem, že je nahradí mladí hráči, ale ukázalo se, že jejich kvalit zatím nedosahují. Přesto si myslím, že omlazení kádru bylo správné a v budoucnu přinese ovoce. To jediné spolu s bojovností bylo našimi devizami v podzimní části,“ míní trenér Šlehofer.

Bohužel jen tyto klady na dobré výsledky nestačily. Dobřanští, i když mnohdy smolně, prohráli úvodních pět zápasů, což tým poznamenalo i psychicky. Pak přišla výhra v utkání s Pardubicemi, ale ta zůstala až do konce podzimní části jediná. Dobřany tak přezimují na chvostu tabulky s šestibodovým mankem na Karvinou. „Je to dost velká ztráta,“ přiznává dobřanský lodivod, který se po desátém kole vrátil zpět na hřiště, „ale určitě to nevzdáváme. Máme k dobru dohrávku s Ústím nad Labem a také výhodné rozlosování. Další dva největší adepty sestupu Třinec i Karvinou přivítáme doma. Tyto zápasy musíme zvládnout, bude se v nich hrát prakticky o šest bodů. Body však musíme sbírat už od začátku jarní části, i když začínáme ve Vlašimi a Pardubicích,“ vidí jedinou cestu za záchranou hrající trenér Václav Šlehofer.

Přípravu na jaro včetně soustředění zahájí v Dobřanech 4. ledna. „Počítáme s posílením o dva hráče, ale především musíme dát současný tým dohromady,“ přeje si dobřanský kouč.