V sobotním souboji o třetí místo zdolaly Američanky 3:0 a na krk si zaslouženě pověsily bronzové medaile.

Domácí výběr rozložil své tři branky rovnoměrně do všech třetin. Už ve 4. minutě Laura Pešková zužitkovala přesnou nahrávku Horálkové a v přesilové hře poslala svůj tým do vedení. Češky potom zvládly bravurně konec druhé třetiny. Vytvořily si obrovský tlak, který korunovala brankou tři sekundy před odchodem do kabin Kateřina Bogliová.

V samotném závěru třetí třetiny zkusily Američanky power play, která byla ovšem předčasně ukončena vyloučením Bacové. Ciambraová se tak vrátila do branky USA a v čase 44:26 kapitulovala potřetí. V přesilovce se trefila Pavlína Horálková a definitivně potvrdila český bronz.

„Obhajovali jsme bronz z Ratingenu a medaili jsme zkrátka chtěli. Samozřejmě nás moc mrzí, že jsme nebyli schopni porazit v semifinále Slovenky, ale teď máme placku a to byl náš cíl,“ říká s úlevou trenér českých hokejbalistek Karel Manhart.

Kouče potěšil hlavně přístup jeho svěřenkyň k utkání. „Holky prokázaly ohromnou vůli, hráli jsme s pěti zraněnými klíčovými hráčkami. Měly ortézy a hrály s ohromným sebezapřením,“ chválil české reprezentantky Manhart.

Český trenér na lavičce svého týmu v utkání proti Američankám ovšem chyběl. Vzhledem k trestu obdrženému v semifinále proti Slovenkám sledoval utkání pouze z hlediště. Roli kouče tak museli přijmou jeho asistenti. „Kluci to zvládli, já jsme jim do toho moc nemluvil. Pouze o přestávce jsme si vždycky nějaké postřehy předali,“ vysvětloval Karel Manhart.

Mistrovským titulem z Plzně se může chlubit Kanada, která rovněž v sobotu ve finále porazila Slovensko 5:2.

Výsledek: Česká republika – USA 3:0 (1:0, 1:0, 1:0). Branky: 4. Pešková (Horálková), 30. Bogliová, 45. Horálková (Fialová, Hůlková).