Čeští hokejbalisté zdolali v neděli v posledním utkání Pilsen Cupu Slováky 4:1 a stali se vítězi druhého ročníku turnaje, ve kterém se letos v hale v Plzni na Košutce střetly čtyři reprezentační výběry.

V duelu dvou neporažených týmů zahájili Češi skvěle a už ve 38. vteřině se ujali vedení po brance Kubeše. V úvodním dějství měli sice domácí více ze hry, ale další branku nepřidali. Naopak na začátku 13. minuty potrestal ztrátu českého týmu Ecker a srovnal na 1:1.

Stejně tak jak začal první dějství, otevřel český tým i druhou třetinu. V dohrávané přesilovce se po sedmatřiceti vteřinách prosadil znovu Kubeš. Další branka přišla až na konci prostřední části hry. Znovu v početní výhodě a opět po spolupráci hráčů Hradce Králové zvýšil na 3:1 Bacovský.

Ve třetí části se Slováci snažili o snížení, k tlaku jim pomohla i série českých vyloučení, ale třinecký debutant v české brance Lukáš Heczko byl pozorný. Čechům se proti tomu na rozdíl od sobotního zápasu se Švýcary přesilovky dařily, a tak v předposlední minutě využil další vyloučení Slováků dobřanský útočník Adam Roušal a završil skóre na konečných 4:1.

„Slováci byli nejkvalitnějším soupeřem na turnaji. Trápili nás, v některých fázích byli i lepší, ale nakonec jsme to zvládli,“ zhodnotil stručně poslední zápas turnaje kapitán českého týmu Petr Novák.

Třetí místo na turnaji obsadila česká dvacítka, která v nedělním dopoledním utkání zdolala Švýcary těsně 1:0.

Nedělní výsledky: Česká republika – Slovensko 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
1. Kubeš (Bacovský), 16. Kubeš (Novák, Bacovský), 30. Bacovský (Kubeš, Hrabica), 44. Roušal (Honický, Kypet) – 13. Ecker (Kašša).

Česká republika U20 – Švýcarsko 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka a nahrávky: 40. Peroutka (Hofmeister, Polívka).

Konečné pořadí: 1. Česká republika 9 b., 2. Slovensko 6, 3. Česká republika U20, 4. Švýcarsko 0.