Dramatický zápas nakonec ovládli domácí, ale Pražané jim byli zdatným soupeřem.

Dvěma góly se uvedla nová akvizice v dresu domácích Martin Němec. V brance začal starší dorostenec a reprezentant do 20 let Petr Kráčina.

Od začátku utkání byli aktivnější domácí, Hostivař hrozila z brejků. A byla to ona, kdo se ujal vedení. Za deset vteřin ale bylo srovnáno: Valenta vystřelil, Žežulíkovi míček propadl pod rukavicí a zadák hostí jej usměrnil do vlastní sítě. Ještě do pauzy pak na 2:1 otočil Němec.

Brzy po změně stran ovšem rychle skórovala Hostivař: nejprve se v přesilovce trefil Joch a za chvíli Borkovec nadvakrát upravil na 2:3.

Podobný kousek se povedl domácím na začátku poslední části hry. Mezi betony hostivařského gólmana se trefil Jaroslav Kejř a za dvě a půl minuty v početní převaze přidal čtvrtou branku Plzně Michal Slanec.

Na 5:3 pak znovu v přesile zvýšil svojí druhou brankou v utkání Němec.

Poslední slovo ovšem měli Pražané, na konečných 4:5 snížil Langthaler.

Plzeňany teď čekají dva tréninky a pak páteční první zápas letošní extraligy v Mostu.

Fakta: HBC Plzeň – Hostivař 5:4 (2:1, 0:2, 3:1). Branky: Němec 2, Valenta, J. Kejř, Slanec – Zahálka, Joch, Borkovec, Langthaler.

Rozhodčí: Martis, Michailidis. Vyloučení: 5:8 + Gřoňka (P) 10 min. osobní trest., využití: 3:1. Diváci: 27. Střely: 22:15.

Plzeň: Kráčina (24. Marek) – J. Benedikt, Slanec, Vodrážka, Mutínský, Bláhovec – Malý, O. Benedikt, Němec, Gřoňka, Polívka, J. Kejř, Liška, Šiman, Valenta.