Od úvodních minut duelu byli Západočeši aktivnějším týmem. Své první šance neproměnili, a udeřilo paradoxně na druhé straně, když se precizní střelou pod vyrážečku trefil Martin Tvarůžek. Plzeňská odpověď přišla ještě v první části, z předbrankového prostoru se prosadil důrazný Martin Kunzmann.

Po pauze navíc vyslal prudkou ránou od modré David Pokorný a mečouni šli do vedení. Vítr z plachet jim na nějakou dobu sebralo nešťastné zranění Ondřeje Benedikta, jenž si po souboji u mantinelu vykloubil klíční kost a sezona pro něj nejspíše skončila. I přes další příležitosti se hostům nedařilo odskočit na výraznější brankový rozdíl. Rakovník se snažil až do konce změnit stav, ovšem ani při power-play nedokázal už plzeňského gólmana Kráčinu překonat.

„Vstoupili jsme dobře do zápasu a vytvořili jsme si hodně brankových příležitostí. Paradoxně jsme dostali gól, ale na týmu bylo vidět, že jde bojovně za vyrovnáním. Poté s námi otřáslo vážné zranění Ondry Benedikta, ale utkání jsme přesto zvládli. Trochu mě mrzí, že jsme nedokázali vstřelit další branku, přece jenom jsme šancí měli poměrně hodně a nemuseli bychom se strachovat o tři body až do konce zápasu,“ hodnotil utkání trenér HBC Plzeň Michal Edl.

„Vítězství po zimní pauze je důležité. Odstartovali jsme dobře jarní část, ale nyní sami víme, co nás čeká za soupeře. Musíme se na ně dobře připravit a doufám, že utkání rozumně zvládneme, což znamená, že budeme bodovat,“ myslí už na následující program kouč mečounů.

HC Rakovník – HBC Plzeň 1:2 (1:1, 0:1, 0:0, branky a nahrávky Plzně: 14. Kunz-mann (Pauer, Švarc), 18. Pokorný (Pauer).
Plzeň: Kráčina – Kavalír, Hanuš, O. Benedikt, Kastner, Vodrážka, Pokorný – Švarc, Kunzmann, Malý, Pauer, Šmucer, Krch, Gřonka, Valenta.

Ostatní výsledky: Kert Park Praha – Autosklo Pardubice 6:0 (4:0, 2:0, 0:0), Rondo Most – Elba Ústí n. Labem 4:0 (2:0, 1:0, 1:0), Hradec Králové – Kovo Praha 3:1 (0:0, 1:1, 2:0).