Obě utkání zvládli mečouni na jedničku a připsali si na své konto dvě vítězství. Proti ústecké Elbě museli Západočeši sice brzy dohánět jednobrankové manko po hrubé chybě Hanuše, ale v bojovném střetnutí se jim povedlo otočit průběh zápasu a vyhráli těsně 3:2.

Proti Slezanům to vypadalo zpočátku na snazší práci. Domácí tým vedl o tři branky, nicméně se sirénou oznamující konec první třetiny a následně hned po startu dalšího dějství nováček z Karviné vsítil dva šťastné góly. Plzeň ale tyto dva smolné momenty nepoložily a po dalších trefách zvítězili s přehledem 5:2.

„Jsme rádi za úspěšný vstup do sezony, nečekala nás vůbec jednoduchá utkání. Proti Ústí jsme brzy po hrubé chybě prohrávali, ale vzchopili jsme se a otočili utkání na svoji stranu.S Karvinou jsme naopak dostali dvě laciné branky během chvíle a přišli jsmeo pohodlný náskok, ovšem později jsme využili soupeřovy nedisciplinovanosti av poklidu jsme dovedli zápas do vítězného konce,“ mohl být spokojený trenér HBC Luděk Polívka, jehož tým příští týden zajíždí do Sudoměřic.

„Čeká nás tam těžká bitva. Doufám, že na jih Moravy pojedeme v dobré náladě a potvrdíme body, které jsme získali nynív domácím prostředí,“ přeje si plzeňský kouč

HBC Plzeň – Ústí n. Labem 3:2 (2:1, 0:1, 1:0).
Branky a nahrávky: 11.J. Benedikt (Kejř), 14. Pokorný (Kejř), 35. Hanuš (O. Benedikt, Krch) – 1. Soukup, 19. Kváš (Smolík, Štěpánek). Rozhodčí: Pečený, Šulo. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 32:24.

HBC Plzeň – HbK Karviná 5:2 (3:1, 2:1, 0:0).
Branky a nahrávky: 11. Valenta (Majer, O. Benedikt), 13. Pokorný (Kejř, O. Benedikt), 15. Krch (Kavalír, Pejchar), 20. Malý (O. Benedikt, Ulč), 26. Valenta (O. Benedikt, Ulč) – 15. Pacas (Diviš), 16. Konečný. Vyloučení: 3:7, navíc Pauer (Plzeň) 10 minut osobní trest za vražení na hrazení. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 33:18.
HBC Plzeň: Kráčina (Návara) – O. Benedikt, Hanuš, Vodrážka, Kavalír, O. Kejř, Pokorný, Kastner, Šmucer – Majer, Ulč, Valenta – Krch, Švarc, Malý – Vobruba, J. Benedikt, Pauer – Drož, Pejchar, Forejt – Kunzmann.

Šlágr kola mezi Mýtem a Rokycany vítěze nepřinesl (2:2). Na snímku se snaží Jiří Abrt z Mýta zastavit  střílejícího Petra Papáčka. V pozadí sleduje celou situaci rokycanský Spěváček.
Okresní derby v Mýtě sledovaly čtyři stovky diváků