„Popravdě řečeno v sobě nemám ten potřebný drajv. Myslím si, že už bych pro tým nebyl přínosem," vysvětluje svůj odchod od áčka HBC Plzeň Josef Kadaně. Na jeho místě bude nově působit Michal Edl, který ukončil hráčskou kariéru.

Když Kadaně před roky mužstvo přebíral, nenacházelo se v zrovna nejlepším rozpoložení. Postupně se ale pod vedením předsedy oddílu vyhouplo do vyšších pater tabulky a v uplynulé sezoně dokonce vyhrálo základní část. „Ta cesta nahoru trvala dlouho. Tým je momentálně stabilizovaný, je tam dostatek hráčů a vytvořilo se tu skvělé prostředí," vysvětluje Josef Kadaně. „Věřím tomu, že ten tým má na to, aby vyhrál soutěž. Buď za rok, nebo za dva, ale má na to," myslí si Kadaně.

Vítězství v základní části sezony 2015/2016 si hodně váží. „Znamená to pro mě asi víc než případný úspěch či neúspěch v play-off. Je to totiž odměna za celou sezonu, za všech 22 zápasů. Ukázala se tam stoupající úroveň našeho týmu," je hrdý předseda.

Josef Kadaně přiznává, že odchod od áčka pro něj není jednoduchý. „Pracovalo se mi s ním báječně, neodchází se mi tedy úplně snadno. Ty čtyři roky u týmu mě ale poměrně vyčerpaly. Navíc, jak jsem již říkal, nemám ten potřebný drajv," říká.

Nově se tedy stane hlavním trenérem mladších žáků HBC Plzeň. „Trochu nás tu tlačí bota. Domluvili jsme se s ostatními kolegy ve vedení, že to převezmu po trenérovi, který odstoupil, protože si chtěl odpočinout. S áčkem by to dohromady nešlo dělat," přidává další z důvodů. „Bude to pro mě nový impulz, pro áčko by zase měl být impulzem nový trenér," dodává.

Jak již bylo zmíněno, nástupcem Kadaněho se stane Michal Edl, jemuž bude ještě někdo vypomáhat. „O tom, kdo to bude, se ale stále jedná," řekl Kadaně.. Dosavadní kapitán týmu má předsedovu plnou důvěru. V kapitánské funkci ho nahradí Ondřej Kejř. „Myslím si, že to bude správný kapitán a bude tou potřebnou prodlouženou rukou Michala směrem k týmu. Věřím, že Ondra, což je asi nejlepší hráč, který tu kdy byl, bude opravdu přínosem a Michalovi v tom trenérském rozjezdu pomůže," říká Josef Kadaně.

Kromě Michala Edla ukončil zřejmě definitivně hráčskou kariéru také Jaroslav Kejř. Minimálně rok bude HBC Plzeň postrádat reprezentačního obránce Michala Slance, který odchází na roční hostování do Švýcarska. „Pokud by se mu tam dařilo a klub s ním byl spokojený, tak je domluveno, že tam zůstane ještě o rok déle," prozrazuje Josef Kadaně.

Předseda oddílu se ale nebojí, že by tým nějak výrazně oslabil. „Vrací se nám někteří hráči, kteří tu loni moc neodehráli či tu z nějakých důvodů nebyli. Tým bude určitě dostatečně početný a kvalitní," doufá.

V rámci letní přípravy, kterou HBC Plzeň po letní pauze zahájí již pozítří, čeká bronzový celek CCM extraligy v hokejbale i mezinárodní turnaj na Slovensku.

„Byli jsme pozváni do Bratislavy, kde bychom se měli utkat s domácím Ružinovem," říká Josef Kadaně. S tímto celkem si HBC zahrál již v únoru na turnaji Pilsen Challenge. Nejprve ho dokázal porazit vysoko 9:1, o den později vyhráli Plzeňané v poměru 4:1.

S bratislavským týmem dokonce tým ze západočeské metropole naváže spolupráci. „Jednu takovou již máme se švýcarským Oberwilem," podotýká Kadaně. I Rebelové ze švýcarského Oberwilu se účastnili plzeňského turnaje.

„S Michalem jsem plán letní přípravy řešil, protože se mu snažíme tu pozici nového trenéra zjednodušit," říká Josef Kadaně.

Avizovaný turnaj ve slovenském hlavním městě je na programu o víkendu 20. a 21. srpna. První soutěžní utkání je na programu 4. září, kdy se HBC utká se Sudoměřicemi. Předtím ale odehraje ještě jedno přátelské utkání na domácí půdě. „Zatím ale nevíme, se kterým soupeřem si zahrajeme," říká Kadaně.