Hráči HBC Škoda Plzeň hostovali v Třinci, odkud si přivezli překvapivou a cennou výhru 2:1.

HBC Třinec – HBC Škoda Plzeň 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Turoň (Toman) – 16. J. Benedikt, 35. Gřonka (Polívka). Rozhodčí: Polášek, Olesz. Vyloučení: 5:10. Bez využití. Diváci: 110. Střely na branku: 28:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Pro domácí byl v utkání výhodou široký kádr, do zápasu bylo připraveno naskočit šest obránců a třináct útočníků!

První střela zápasu z hole hostujícího Slance z dobré pozice trefila pouze boční síť branky. Pak se ke slovu dostali domácí a z první nebezpečné akce skórovali. V útočném pásmu vyhrál buly Toman, míček se dostal k Turoňovi, jehož střela k tyči rozvlnila síť branky hostů.

Do druhé třetiny vstoupili Plzeňané výborně. Nedůrazné vyhození jednoho z hráčů Třince skončilo u Jiřího Benedikta, jenž ve 26 vteřině dalekonosnou ranou srovnal stav. A s domácími mohlo být ještě hůř, v rozmezí dvou minut totiž Valenta a Kejř dvakrát orazítkovali tyč třinecké svatyně.

V závěrečném dějství se stále hrála vyrovnaná partie, oba týmy se snažily strhnout vítězství na svou stranu. Nejprve hostující Polívka ve vyložené šanci z mezikruží přestřelil a na druhé straně Bartošák v samostatném úniku trefil z boku tyč. Ve 35. minutě si Polívka spravil chuť, když zabojoval na hranici brankoviště a Gřonka doklepl míček za Gabrielova záda.

Domácí mohli vyrovnat ve dvou téměř minutových přesilovkách pěti proti třem, ale Plzeňané se ubránili. V závěru si domácí vytvořili soustavný tlak, brankově se však neprosadili. Pětatřicet vteřin před koncem neudrželi nervy Edl se Zvejškou a za bitku si vysloužili trest do konce utkání, hosté v dramatickém závěru těsnou výhru uhájili.

Plzeň: Marek – J. Benedikt, Edl, Kavalír, Slanec, Vodrážka – Malý, Krásný, O. Benedikt – Gřonka, J. Kejř, Polívka – Krpal, Valenta, Frajdl.