„Je to velmi kvalitní tým, a tudíž to bude atraktivní pro diváky. Osobně jsem si přál spíše tohoto soupeře. Nejen kvůli té atraktivitě, ale také kvůli umělému povrchu, na kterém hrají. Ten nám totiž vyhovuje více," prozradil v rozhovoru pro klubové stránky útočník Ondřej Malý.

V základní části na sebe tyto celky narazily dvakrát. Oba zápasy vyhráli Západočeši. Na půdě soupeře po nájezdech, doma v základní hrací době 3:2.

V čem tkví podle Ondřeje Malého největší přednost týmu? „V jeho vyrovnanosti. Máme výborné jak brankáře, tak obranu i útok. Každá ze čtyř pětek umí vstřelit branku," pochvaluje si útočník, který na podzim nakoukl i do reprezentačního kádru. „O titulu se ale zatím nebavíme, ještě musíme udělat tři kroky v semifinále," podotýká Malý.

„Kladno je obhájce titulu, jeho hráči tvořili třetinu reprezentace. To samo vypovídá o nadprůměrné kvalitě týmu. Navzdory postavení v tabulce po základní části jsou favoritem spíše oni," upozorňuje trenér Plzeňanů Josef Kadaně, který v úvodu série bude v sestavě postrádat Jiřího Benedikta.

Druhý zápas je na programu zítra od 16 hodin. Třetí utkání se hraje příští sobotu na Kladně.