Svěřenci trenéra Michala Edla přijeli na horkou půdu do Hradce Králové, kde po tuhém boji mohli slavit první tříbodové vítězství v sezoně na soupeřově kolbišti, když zvítězili poměrem 3:1.

Od začátku duelu bylo patrné, že se bude jednato vyrovnanou bitvu, v níž může o vítězi značně napovědět úvodní branka utkání. Ta ovšem dlouhou dobu nepřicházela, přestože obě mužstva si vypracovala několik nadějných možností ke skórování. Rozhodujícím faktorem se nakonec ukázaly přesilové hry. Hrálo se poměrně ostře a rozhodčí často posílali hráče z obou týmů za katr. Zatímco Hradečtí v početních výhodách nenacházeli potřebný recept, Plzeňané v závěru druhé části dvakrát udeřili a nasměrovali se k vítězství.

Ve třetí třetině se na hřišti ještě přitvrdilo a Východočeši měli několik šancí na to, aby srovnali stav. Plzeňský Kráčina ale svoji svatyni zavřel až prakticky do konce zápasu, kdy ho ovšem překonal po závaru domácí Šimek. Do prázdné branky ale výhru mečounů následně pečetil Marek Švarc. Plzeňané proto poprvé v letošní sezoně naplno uspěli ve dvou utkáních po sobě, když navázali na domácí vítězství proti Kovu.

„Od prvních minut bylo vidět, že chceme v Hradci uspět. Na začátku měl sice soupeř velkou šanci, ale poté jsme už byli lepším týmem. Důležité bylo, že se nám povedlo uspět v přesilovkách, i když to nebyly zrovna precizně sehrané akce, ale i štěstí je třeba mít. V závěru nás Hradec při power-play trochu zatlačil, ale jinak si myslím, že jsme si zaslouženě odvezli všechny body,“ hodnotil spokojený trenér HBC Plzeň Michal Edl.

Hradec Králové – HBC Plzeň 1:3 (0:0, 0:2, 1:1).

Branky a nahrávky: 44. Šimek (Novák, Bacovský) – 28. Kunzmann (Hanuš, Pauer), 30. Hanuš (Kunzmann, Kavalír), 45. Švarc (Benedikt).

Rozhodčí: Cícha, Černý. Vyloučení: 9:8, navíc Hudeček (Hr. Králové) 10 minut. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 38. Střely na branku: 25:36.

Plzeň: Kráčina – Vodrážka, Pokorný, O. Benedikt, Kavalír, Švarc, Valenta, J. Benedikt, Ulč, Pejchar, Hanuš, Šmucer, Pauer, Kunzmann, Gřonka, Malý, Vlasák.

Ostatní výsledky: Sudoměřice – Pardubice 2:1, Most – Kladno 0:5, Kovo Praha – Ústí n. Labem 0:2, Rakovník – Kert Park Praha 1:3.