Hokejbalisté v úvodním zápase nadstavby neuspěli

Pardubice, Plzeň – První zápas nadstavby extraligy odehráli hokejbalisté HBC Plzeň v Pardubicích.

15.4.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Ivan Tafat

Domácí byli favoritem, ale první polovina utkání tomu nenasvědčovala. Ovšem série vyloučení hostů a čtyři využité přesilovky rozhodly o výhře Pardubic.

Úvod zápasu patřil hostům, ale pak přidaly na důrazu Pardubice a Jan Marek musel vytáhnout jeden z brilantních zákroků. Zahřmělo ale na opačné straně. Jaroslav Kejř vypálil ránu ještě ve středním pásmu a ta prošla Heczkovi mezi betony – 0:1. Domácí však již v 9. minutě při přesilovce srovnali stav. Poté následovala řada vyloučení pardubických hráčů, ale hostům se v přesilovkách nedařilo.

Druhá třetina začala pro hosty skvěle, po necelých dvou minutách překonal střelou do vzdálenějšího horního rohu branky Heczka Petr Gřonka. Po minutě dostaly početní výhodu Pardubice a k vyrovnání potřebovaly pouhých patnáct sekund. Hosté však opět strhli vedení na svou stranu. Téměř z poloviny napřáhl Jaroslav Kejř a jeho střela se od levé tyčky odrazila do sítě.

Do třetí třetiny si Plzeňané odnesli nejen slibný výsledek, ale také početní výhodu, tu však nevyužili. Naopak při dvojnásobné přesilovce se prosadil Mašík. Plzeňané ztráceli koncentraci a důsledkem toho byla další vyloučení. Zápas přes mírnou převahu Pardubic směřoval k samostatným nájezdům. Jenže nestalo se tak. Domácí opět v početní výhodě dokonali obrat. Přes dobrou práci bránících hráčů vypálil v závěru přesilovky od mantinelu Filip a míček po teči Kubeše zapadl přes Markův beton do sítě. Do konce trestu chyběla v té době jediná vteřina…

Mečouni se pokusili o vyrovnání v power-play, ale bez úspěchu. Naopak branka do opuštěné klece vteřinu před koncem stanovila konečné skóre.

„Je to velká škoda a promarněná příležitost. Potřebnou taktickou a osobní kázeň měla jen část týmu. Není to však konec. Máme dvakrát po sobě zápasy doma. Když je vyhrajeme, budeme ve hře o medaile až do konce," uvedl trenér HBC Plzeň Josef Kadaně.

Pardubice – HBC Plzeň 5:3 (1:1, 1:2, 3:0). Branky a nahrávky Plzně: 5: J. Kejř, 17. Gřonka (Pravda), 23. J. Kejř (Valenta).

Plzeň: Marek – J. Benedikt, Edl, Slanec, Kavalír, Vágner, Polívka, Vodrážka – Krpal, Krch, Malý, J. Kejř, Krásný, Němec, O. Benedikt, Gřonka, Valenta, Tůma, Pravda.

Autor: Ivan Tafat