Zápas s momentálně druhým mužstvem tabulky se lámal v úvodu druhé části hry, kdy se Plzeň dostala do tříbrankového vedení, které už do konce zápasu nepustila.

Hned v první minutě přestáli domácí obrovskou příležitost Kubeše, kterou dokázal již ležící Marek zlikvidovat. Hned o minutu později pak udeřili na druhé straně Plzeňané, gólový účet utkání otevřel dorostenec v sestavě mečounů Marek Švarc. Vedení domácím nevydrželo dlouho, už v páté minutě utekl plzeňské obraně Ingršt a po kličce do bekhendu vyrovnal. Plzeňané si ale počkali na svou šanci a ještě před přestávkou udeřili. Přesilovou hru zužitkoval Jaroslav Kejř, který nechytatelně tečoval tvrdou střelu svého bratra Ondřeje.

Marek Švarc si na přelomu první a druhé třetiny odseděl dvouminutový trest, jen co se ale vrátil zpět do hry, radoval se ze své druhé branky. Jeho tvrdá rána od modré zapadla o vzdálenější tyčku za Heczkova záda. V 17. minutě navýšil plzeňské vedení další proměněnou přesilovou hrou Jiří Benedikt a hosté byli zralí na ručník. Dokázali se ale vzchopit i díky vyloučením na straně domácích a ze svého tlaku vytěžili šťastnou branku – 4:2.

Vstup do třetí třetiny vyšel lépe hostům, ještě v první minutě se jim naskytla přesilová hra, kterou díky přesné trefě Filipa hned po dvou sekundách zužitkovali. Domácí se ale dokázali prosadit rovněž při přesilové hře dorážkou Jaroslava Kejře. Východočeši se sice ještě jednou dostali na dostřel, když se potřetí v utkání trefil Ingršt, Plzeň ale stejně rychle odpověděla dorážkou Onřeje Kejře. Vítězství modrobílých pak definitivně potvrdil brankou do opuštěné klece Michal Slanec.

„Nejsem moc nadšený z té přestřelky a z toho počtu obdržených branek, protože naše hra není založená na podobném stylu. Hrálo se ve velkém tempu, byl to trochu atypický zápas. Některé verdikty rozhodčích, po kterých jsme inkasovali, nám paradoxně pomohly. Tým se pak dostal do určitého transu a dokázal zápas dotáhnout k vítězství. To jen dokumentovalo, jak moc chtěli naši hráči vyhrát," zhodnotil zápas plzeňský trenér Josef Kadaně.

HBC Plzeň – HBC Pardubice 7:4 (2:1, 2:1, 3:2)

Branky: Švarc 2, J. Kejř 2, J. Benedikt, O. Kejř, Slanec – Ingršt 3, Filip. Rozhodčí: Koskuba, Michailidis. Vyloučení: 8:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 5:3, 5:4, 7:4.

HBC Plzeň: Marek – J. Benedikt, Vodrážka, Slanec, Kavalír, Edl, Frajdl – O. Benedikt, Malý, Krch, Švarc, J. Kejř, O. Kejř, Gřonka, Valenta, Ondra, Krpal, Tůma.

Ostatní výsledky: SK Letohrad – SK Jihlava 3:4 ss (1:2, 1:0, 1:1), Hradec Králové – HBC Třinec 2:1 (0:1, 2:0, 0:0),Pento Most –HbK Karviná 6:0 (1:0, 4:0, 1:0),HBT Vlašim – Kert Park Praha 2:1 (1:0, 0:0, 1:1), Alpiq Kladno – Ústí nad Labem 6:0 (1:0, 3:0, 2:0).