Svěřenci trenéra Michala Edla proti Středočechům vyrukovali s cílem eliminovat jeho doménu, kterou je enormní síla v útoku. Mečounům se dařilo udržet kladenské střelce na uzdě až do konce druhé třetiny, kdy si neuhlídali reprezentanta Štěpáníka, jenž se po hezkém uvolnění prosadil mezi Kráčinovy betony.

Od této chvíle Středočeši kontrolovali průběh zápasu a v poklidu si udržovali své vedení. Postupně si vypracovali další šance, z nichž ještě do konce duelu dvě využili. V přesilové hře se prosadil znovu Štěpáníka v závěru zápasu využil zaváhání Kráčiny se štěstím skórující Barnošák. Plzeňané se po celé utkání do útoku příliš nedostávali. Nejvážnější šanci si vypracoval Kunzmann, jehož pěknou kličku ale skvěle zneškodnil kladenský gólman Jirotka.

„Soupeř naplno ukázal, jakou má obrovskou síluv útoku. Dlouhou dobu jsme sice odolávali, ale Kladno si poté pomohlo přesilovkami, v nichž se dvakrát prosadilo. Jak jsme se soustředili více na bránění, tak jsme se ani moc nedostávali do útoku. Později, když jsme prohrávali, jsme se ještě chtěli tlačit dopředu, ovšem už jsme neměli potřebné síly. Kladno zaslouženě zvítězilo,“ hodnotil utkání trenér HBC Plzeň Michal Edl.

Alpiq Kladno – HBC Plzeň 3:0 (0:0, 1:0, 2:0, branky: 30.a 39. Štěpáník, 44. Barnošák). Rozhodčí: Cícha, Uhlíř. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0.V oslabení: 0:0. Střely na branku: 26:13.

Plzeň: Kráčina – Vodrážka,J. Benedikt, Hanuš, O. Benedikt, Pokorný, Kavalír – Valenta, Pauer, Gřonka, Kunzmann, Pejchar, Ulč, Malý, Švarc, Majer, Polívka.