Hosté po dvě třetiny drželi nerozhodný stav, nakonec ale Plzeňané slavili výhru 3:1.

HBC Škoda Plzeň – HbK Karviná 3:1 (0:0, 1:1, 2:0). Branky a nahrávky: 24. Zeman (Valenta), 37. Valenta (Zeman, Švarc), 45. Zeman – 30. Konečný.

Utkání nezačali domácí dobře, po chybě v rozehrávce se dostal do samostatného úniku Konečný, Marek ale jeho gólovou šanci zneškodnil. Plzeň se sice snažila, ale první dějství skončilo bez branek.

Ve druhé třetině se znovu do první šance dostali hosté, ale gólman Marek opět zachránil. Domácí se přece jen dočkali vedoucí branky, když se po vyhraném buly míček dostal k Zemanovi a ten mířil přesně. Hosté v závěru třetiny zvýšili své úsilí a odměnou jim byl v poslední minutě vyrovnávací gól z hole Konečného.

Do třetí části vstoupili domácí aktivně, dokázali zamknout Karvinou ve svém útočném pásmu a při hře čtyř proti čtyřem se po úniku trefil Valenta. Pro Plzeň nastaly krušné chvíle v závěru utkání, když se museli Západočeši bránit téměř čtyři minuty v oslabení. Karvinský tlak sílil, a hosté zkusili ve snaze o vyrovnání hru bez brankáře. Srovnat stav však nedokázali, naopak inkasovali třetí gól, když do prázdné branky přesně zamířil Zeman.

Přes vítězství byl kritický k výkonu svých svěřenců trenér HBC Plzeň Josef Kadaně: „Dnes jsme hráli špatně, vybrali jsme si zápas blbec, nedařilo se nám ani v přesilovkách. Doufám, že takové utkání bude jediné! Na druhou stranu je třeba tým pochválit za nezměrnou bojovnost a vůli, která rozhodla o tom, že tři body zůstaly doma."