„Původně jsem měl v Dobřanech odkoučovat pouze barážové zápasy. Až v červenci jsme se pak domluvili s vedením na celou sezonu,“ vrací se ke svému příchodu do Dobřan trenér Pata.

Do letošní extraligové sezony vstupovali dobřanští hokejbalisté s jasným cílem – vyhnout se přímému sestupu i ošemetné baráži a současně se pokusit stabilizovat kádr mužstva. „Hlavní úkol udržet pro Dobřany extraligu jsme splnili, i když to rozhodně nebylo jednoduché,“ potvrzuje trenér Pata. „Na podzim jsme nezískali na hřištích soupeřů ani bod, i když jsme v Karviné a v Praze v souboji s nováčkem Kovo Praha byli blízko i k výhře. To byly zbytečné ztráty bodů. Naštěstí hned v prvním kole jsme vyhráli po samostatných stříleních v Ústí nad Labem a nakonec dosáhli na desátou příčku, zaručující udržení soutěže,“ rekapituluje dobřanský kouč.

Druhý úkol, stabilizaci kádru, se však podle jeho slov nepodařilo zcela naplnit. „Po celý rok jsme se potýkali s mnoha změnami v kádru i řadou zranění. Přínosem byl návrat Pokorného, J. Štulce, Kovaříka a brankáře Marka a příchod Zrna z Boytroniku. Velkým přínosem se ukázal příchod dalšího brankáře Ulče, který absolvoval svou první hokejbalovou sezonu a zvládl ji velmi dobře. Nedostatkem současného kádru je, že opory mužstva stárnou a mlaší hráči je zatím nedokáží plnohodnotně nahradit,“soudí dnes již bývalý trenér hokejbalistů Snacku.

Ten se totiž s vedením oddílu záhy po posledním extraligovém utkání s HBC Škoda Plzeň dohodl na ukončení spolupráce. „Vracím se zpátky k hokeji, v současné době už začínám jako kouč hokejistů druholigové Příbrami,“ prozradil Zdeněk Pata, kterého na lavičce Snacku nahradí ve funkci hlavního trenéra současný hráč Václav Šlehofer a asistent Petr Chvojka.