Hokejbalová první liga odstartovala úvodními duely.

Jako uragán vlétl do soutěže Snack Dobřany, ve dvou duelech hned nasázel patnáct branek. Výtečně začaly Litice a jednu výhru bral i omlazený tým Tatranu Třemošná.

Snack Dobřany – CSKA K. Vary 9:1 (2:0, 5:1, 2:0, branky: V. Šlehofer ml. 4, Voves 2, Skála, Kopta, D. Kovářík).

Vstup do sezony vyšel na jedničku hráčům Dobřan.

„Dnes jsme byli lepší po celý zápas a proti hostům v okleštěné sestavě jsme se brzy brankově prosadili. Poté už se zápas dohrával a my jsme šetřili síly na neděli. V sezoně nás čeká kolotoč zápasů a jeden vítězný moc neznamená," zhodnotil jasnou výhru trenér Václav Šlehofer starší.

Snack Dobřany – N. Strašecí 6:0 (2:0, 2:0, 2:0, branky: Kobr 4, Voves, Kopta).

Také ve druhém utkání byl Snack lepší svého protivníka.

„V kabině vládla po sobotní výhře pohoda, ovšem bylo zapotřebí první vítězství potvrdit, což se nám po spolehlivém výkonu podařilo. Zisk šesti bodů těší, ale jsme teprve na začátku," ví dobřanský kouč.

Nové Strašecí – Plzeň-Litice 4:7 (2:4, 2:1, 0:2, branky: Kabát 2, St. Kastner 2, Hřebec, Ráb, Böhm).

Plzeň-Litice – Rondo Teplice 4:3 ss (0:1, 2:2, 1:0 – 1:0, branky: Rybář, Pauer, Kabát, nájezd Pauer).

Litičtí borci v úvodních zápasech zúročili dlouhou letní přípravu, kterou zahájili již na začátku července. Z prvního duelu v Novém Strašecí si Litice přivezly tři body.

„Soupeře jsme zaskočili výborným nástupem, brzy jsme vedli 3:0 a náskok si udržovali až do konce zápasu," byl spokojen vedoucí mužstva Martin Kastner.

Vyrovnaný byl souboj Litic doma s Teplicemi. „Hosté se představili jako silný soupeř, byl hodně důrazný před oběma brankami, nakonec jsme byli za dva body rádi," konstatoval Martin Kastner.

Mladá Boleslav – Tatran Třemošná 4:3 (1:1, 3:0, 0:2), branky Třemošné: Holý 3.

Hattrick Holého na bodovou kořist nestačil.

„Do Boleslavi neodjel tým v dostatečném počtu. Výsledek je pro nás přijatelný, škoda, že jsme nedosáhli na body. Na remízu jsme měli," mrzelo asistenta trenéra Tatranu Petra Škareckého.

V závěru hosté dotahovali, ale odjeli s prázdnou.

Tatran Třemošná – Kovodemont Most 5:1 (3:0, 1:0, 1:1), branky Třemošné: Toman 2, Holý, Robejšek, Stráský.

Proti soupeři ze severu Čech měl Tatran duel pod kontrolou.

„Zápas rozhodla naše skvělá produktivita. Výborně nám zachytal gólman, soupeř, ač tomu výsledek neodpovídá, zlobil," hodnotil asistent trenéra Petr Škarecký.