V oddíle působí v současnosti čtyři družstva. Jak hodnotíte jednotlivá z nich?

Chtěl bych hlavně říct, že veškerou mládež v klubu má na starosti šéftrenér Václav Šlehofer. Spolu se svými kolegy Markem Smetanou, Liborem Opltem a Jaroslavem Volerem svoji práci vykonávají opravdu velmi zodpovědně a precizně. Mladší žáci nastupují v nově utvořené skupině JihZápad, to znamená, že kluci mají kromě tradičních celků z Plzně, Třemošné, Stříbra, Horní Břízy a Litic za soupeře mužstva z Písku, Blatné a Českých Budějovic. Zatím jsou na čtvrté příčce, která by na jaře znamenala postup do dalších bojů o mety nejvyšší.

A co starší žáci?

Druhým nejmladším celkem jsou starší žáci. Ti nám dělají radost a po deseti odehraných zápasech jsou třetí, což by jim na jaře opět zajišťovalo účast v dalších vyřazovacích bojích. V obou jmenovaných kategoriích se však potýkáme s nedostatkem dětí, což je ale velkým problémem všech sportů.

V loňské sezoně právě starší žáci získali bronz na mistrovství ČR. Jak reprezentují nyní?

Většina borců, kteří se rekrutovali z loňských starších žáků a udělali nám všem opravdu velkou radost, působí v letošní sezoně v mladším dorostu v extralize. Vkládali jsme do nich velké naděje, ale hned od začátku jsme se potýkali s odlivem několika hráčů, kteří začali upřednostňovat lední hokej. A také s faktem, že naše mužstvo je až na jednu výjimku tvořeno mladším ročníkem. Hlavní výkonnostní sezonou by proto měla být pro tento tým ta příští, proto si klademe postupné cíle a zaměřujeme se hlavně na získávání zkušeností. Přesto dorostenci ztrácejí na osmé místo zaručující play off jen pět bodů.

V mládežnických kategoriích jste měli vždy hodně reprezentantů.…

Ani letošní rok není výjimkou. Do kategorie U16 už pronikli Jan Voves, Václav Šlehofer, Jan Kovářík a Hynek Divíšek, náhradníky jsou zatím Jaroslav Voler a Jakub Juráň. Do U14 jsou nyní nominováni Antonín Oplt, Pavel Sloup, Patrik Smetana a Vojtěch Vachl. Doufám, že se s co největším počet z těchto nadějí zúčastní akcí svých reprezentačních výběrů a budou důstojně reprezentovat v dresu se lvíčkem na prsou nejen město Dobřany, ale celou republiku.

Když už mluvíme o reprezentaci, kam se poděla někdejší největší hvězda dobřanského hokejbalu Adam Roušal?

Adam v loňském ročníku hrál nejprve lední hokej a poté nás požádal o hostování v HBC Plzeň, odkud měl z pochopitelných důvodů do reprezentace blíže. Po úspěšném mistrovství světa v Bratislavě, kde Česká republika obhájila první místo, nás požádal o uvolnění do Plzně, aby mohl stále hrát extraligu a na přelomu září a října jsme mu podepsali hostování do konce sezony do švýcarského SHC Martigny.

A plynule jsme došli ke kategorii mužů…

Muži bohužel sestoupili z extraligy a tým doznal velkých změn. V kádru zůstala zhruba polovina borců, kteří byli doplněni hráči úplně novými nebo naopak starými navrátilci. Nesehranost a v mnohých případech i nezkušenost se pochopitelně projevila i na výsledcích, na druhou stranu však nemohu nikomu upřít snahu, obětavost a po dlouhé době rovněž „dobřanské srdíčko“, které nás vždy zachránilo v dobách nejtěžších. Muži se zatím pohybují na hranici play off, což je jediný cíl pro tuto sezonu.

Zmínil jste se, že mladší dorostenci již nastoupili v seniorské kategorii?

Ano, to je pravda, snažíme jim dávat prostor v určitých fázích zápasů. Je to pro ně ta nejlepší škola a na jejich kvalitách se to začíná projevovat. Do zápasů mužů tak vlastně zasáhli už všichni naši reprezentanti U16. Navíc je pro nás všechny pohlazením na duši, když můžeme v jedné „pětce“ dát prostor rodinným dvojicím otce a syna Šlehoferových, či Kováříkových.

Jaké jsou cíle a priority v oddíle hokejbalu?

Velký důraz klademe hlavně na práci s mládeží, což jsem nepřímo nastínil v předchozí otázce. Musíme si přiznat, že jsme tuto kategorii, i když jsme v ní dosáhli v minulosti poměrně dost úspěchů, trochu opomíjeli, což se nám vymstilo. Prioritou pro nás zůstává, aby naše týmy pochopitelně dosáhly co nejlepších sportovních výsledků, ale hlavně aby se za nás naše město a sponzoři nemuseli stydět.

Na hřišti se před začátken sezony objevil nový plastový povrch. Jak jste s ním spokojeni?

Ano, na začátku září jsme provedli pokládku nového povrchu, bohužel jsme nepředpokládali extrémní vývoj teplot a podcenili tak problematiku dilatačních spár. Ty jsou v současné době vyrobené, a tak teoreticky pokládce nic nebrání. Věříme, že jarní zápasy již na novém povrchu odehrajeme.

……. A co závěrem?

Chtěl bych hlavně poděkovat vedení města Dobřany, tělovýchovné jednotě, sponzorům a hlavně všem mým spolupracovníkům za podporu, bez níž by dobřanský hokejbal už asi neexistoval.