Hokejbalisté Škody začali play off výhrami

Plzeň /FOTOGALERIE/ - Extraligové play off začalo, Škoda Plzeň vede ve čtvrtfinálové sérii nad pražským Kert Parkem 2:0 na zápasy.

12.4.2010

Hokejbalisté Škody Plzeň (v bílém) vstoupili do extraligového play off vítězně. V prvním utkání zdolali pražský Kert Park 4:3, ve druhém vyhráli 3:1 a v sérii vedou 2:0.Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

Ve čtvrtfinálové sérii play off hokejbalové extraligy byla v konfrontaci s pražským Kertem pasována Škoda Plzeň coby vítěz základní části do role jasného favorita. Jenže play off je jiná soutěž a o tom se Západočeši přesvědčili. Nakonec však zvládli oba víkendové zápasy a po výhrách 4:3 a 3:1 jsou blízko postupu do semifinále.

V prvním utkání sice už ve 13. minutě vedli 2:0, jenže po zaváhání v rozehrávce soupeř snížil a začalo plzeňské trápení. V prostřední části hry pochytal hostující gólman Gerlich 21 střel a přiváděl hráče Škody Plzeň k šílenství. Navíc hned v úvodu druhé třetiny dokázali Pražané srovnat po brance Sikory. Plzeňané se znovu prosadili v 37. minutě po individuální akci Zemana. Domácím však dlouhé vedené nebylo přáno, po necelé minutě si plzeňský obránce Pospíšil srazil do branky Kadaněho rozehrávku a bylo znovu srovnáno. Až 81 vteřin před koncem přišla rozhodující trefa. Důrazný Beránek dotlačil míček do branky a zajistil pro Plzeň první bod.

„Celý zápas jsme byli lepším týmem. Ve druhé třetině jsme soupeře takřka nepustili ze třetiny, ale jim vycházela strategie, se kterou přijeli. Dobře bránili a proměňovali šance z brejků,“ hodnotil utkání trenér Rostislav Kurfürst. „Natrápili jsme se, ale důležitý je první bod,“ doplnil kapitán Martin Kadaně.

Také ve druhém utkání kladli hosté tuhý odpor. Plzeňané sice získali na přelomu první a druhé třetiny dvoubrankový náskok, ten však Pražané záhy korigovali. Rozhodnutí padlo dvě sekundy před koncem třetiny, kdy třetí úspěch Plzně přidal Beránek. Ve třetím dějství si již domácí výhru pohlídali.

„Od začátku jsme na soupeře vlítli, v první třetině jsme ho prakticky nepustili z obranného pásma a dostali se do vedení, což bylo hodně důležité. Musím smeknout před gólmanem Gerlichem, co všechno pochytal,“ ocenil výkon hostujícího gólmana kouč Plzně.

Velký rozdíl mezi oběma utkáními byl v přístupu hráčů Škody. „Nebylo jednoduché dostat z hlavy vysoké pohárové vítězství nad Mostem, hráči asi byli přesvědčeni, že nám tam všechno bude padat a tyhle zápasy budou jednoduché,“ dodal ještě Kurfürst.

Třetí utkání se hraje v sobotu od 17 hodin v Praze, v případě plzeňské porážky, by měl Kert Park výhodu domácího prostředí i v nedělním čtvrtém duelu.

HBC Plzeň – Kert Park Praha 4:3 (2:1, 0:0, 2:2). Branky: 11. Pospíšil, 13. Muchl, 37. Zeman, 44. Beránek – 14. a 38. L. Plzák, 32. Sikora.
HBC Plzeň – Kert Park Praha 3:1 (1:0, 2:1, 0:0). Branky: 14. Slanec, 18. Kadaně, 30. Beránek – 21. Abraham. Stav série: 2:0.

Ostatní výsledky: Alpiq Kladno - Intevo Karviná 2:4, 4:0 (stav série 1:1), Pento Most - Elba Ústí nad Labem 4:2, 4:2 (stav série 2:0), Autosklo H.A.K. Hradec Králové - HBT Vlašim 4:1, 4:2 (stav série 2:0).

Marek Chlupatý, Ivan Tafat

12.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
Policie kontroluje kotoučky z tachografu. Ilustrační foto.

Šoféři nedodržují přestávky

Naši prvňáci ze 7. ZŠ Plzeň

Plzeňsko - Ve středu 18. října najdete v Plzeňském deníku prvňáky ze 7. ZŠ Plzeň. Nezapomeňte si koupit noviny.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.