Ve čtvrtek 17. listopadu od 16.05 hodin se v hale na Košutce uskuteční repríza semifinálové bitvy z posledního play-off mezi extraligovými celky Plzně a Kladna.

Domácí Mečouni mají středočeskému Alpiqu co vracet. V boji o finále mu totiž v minulém ročníku podlehli 2:3 ve velmi napínavé sérii. Utkání navíc bude vysílat ČT Sport.

Její kamery do Plzně na Košutku naposledy zavítaly 18. listopadu 2011. Plzeňští tehdy na svém kolbišti porazili Vlašim vysoko 9:3 a utkání na vlastní kůži zažilo celkem osm členů nynějšího A-týmu.

HBC se v této sezoně zatím nedařilo úplně dle představ, momentálně je na sedmé pozici. To Kladno z 12 duelů vytěžilo 31 bodů a hokejbalové extralize kraluje, navíc již několik let patří mezi nejlepší týmy, když v posledním ročníku bylo blízko dovršení zlatého hattricku.

Souboj tradičních soupeřů byl vybrán zástupci svazu a České televize jako jediné utkání z podzimní části, které nabídne veřejnoprávní stanice v přímém přenosu na svém sportovním kanálu.

„Jde o duel tradičních soupeřů a kvalitních mužstev. Navíc je v Plzni pěkná hala," komentuje důvod volby Roman Ondráček z České televize, sám bývalý hokejbalista a hlavní hokejbalový expert v redakci.

Utkáním bude diváky provázet Tomáš Jílek. Ten stál při hokejbale před kamerou například u zlaté jízdy českých reprezentantů na mistrovství světa, které se v Plzni uskutečnilo před sedmi lety. Komentoval také první přenos z hokejbalové extraligy v roce 2007 v Letohradu, kdy domácím byli soupeřem právě Plzeňané.