Rázem se vyhoupli na šesté místo a před závěrečným kolem základní části extraligy mohou pomýšlet na třetí pozici.

Úvod zápasu se odehrával v opatrném duchu, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Do vedení se mohli jako první dostat Pražané, Bydžovského střela ovšem jen orazítkovala tyčku Kráčinovy svatyně. Po přečkaném oslabení už začali úřadovat Západočeši. Nehlídaný Pejchar před brankou nezaváhal a následná Kavalírova milimetrově přesná střela od modré čáry dala Plzni důležitý klid na hokejky. Hosté ještě přidali postupně další dvě trefy v přesilových hrách a navrch přečkali dlouhé pětiminutové oslabení, když Valenta bodl soupeře koncem hole. Trefa domácího Svobody na konci zápasu už byla pouhou korekcí konečného stavu.

„Nebylo to jednoduché utkání a jsme rádi, že máme všechny body. První třetina se nám úplně nevyvedla, museli jsme trochu změnit styl hry, což se vyplatilo. Mrzí mě, že jsme si utkání zkomplikovali úplně nesmyslným vyloučením, hráli jsme chvíli i ve třech, ale naštěstí jsme to přečkali. Vrátili jsme se zpátky do bojů o třetí místo a budeme se chtít o něj poprat v posledním domácím zápase proti Hradci Králové,“ myslí už na další utkání trenér HBC Plzeň Michal Edl.

Kovo Praha HBC Plzeň 1:4 (0:1, 0:2, 1:1).

Branky a nahrávky: 43. Svoboda (Krejčí, Bydžovský) 14. Pejchar (Polívka), 19. Kavalír (Valenta, Krch), 25. Pauer (Holý), 43. Malý (Polívka, Krch). Rozhodčí: Koskuba, Šulo.Vyloučení: 4:3 + Valenta (Plzeň) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0.

Plzeň: Kráčina Kavalír, Vodrážka, Holý, Šmucer, Pokorný, Kastner Polívka, Pejchar, Malý, Votípka, J. Benedikt, Pauer, Forejt, Švarc, Kunzmann, Krch, Gřonka, Valenta.

Ostatní výsledky: Most Kovo Praha 4:0, Most Kert Park Praha 1:6, Sudoměřice Alpiq Kladno 3:1, Hr. Králové Pardubice 3:1, Letohrad Elba Ústí n. Labem 2:3 ss.

Jan Štochl (v červeném)
Štochl: Máme dvě výhry, rozhodla zkušenost