Vítězná série je u konce. Hokejbalisté Plzně v posledním podzimním duelu sezony proti Pardubicím poznali poprvé v tomto ročníku extraligy hořkost porážky, čímž se zastavila jejich úchvatná vítězná série na čísle třináct.

Začátek duelu přesto nenaznačoval, že by měli mečouni na východu Čech zaváhat. Po pěti minutách hry se ve vlastním oslabení vydal na zteč Ondřej Malý, jehož zakončení vytěsnil brankář Stárek pouze na hokejku dobíhajícího Marka Švarce, který v poklidu uklidil balonek na místo určení. Na straně Plzeňanů mohlo být poté ještě veseleji, kdyby Pauerova střela místo na tyči skončila v síti.

Lámat chléb bojovného utkání se začal v průběhu třetí části, kdy postupně začaly na hřiště padat sněhové vločky, které znatelně znepříjemňovaly pohyb na hřišti. Rozhodnutí měl přesto na hokejce Pauer, jenž ale v samostatném úniku neuspěl. Klíčový moment zápasu přišel tři minuty před koncem třetí části, kdy mečouni v rychlém sledu putovali do tří. Pardubičtí nabízenou možností nepohrdli a po ráně Kubeše srovnali stav.

Na řadu přišla samostatná střílení, v nichž jako jediný dokázal uspět pardubický Vlasák. Plzeň tedy odjela zpátky domů pouze s bodem, ale přesto se bude v zimní přestávce hřát na extraligovém výsluní.

„Úvod zápasu nám vyšel náramně. Škoda jen neproměněné Pauerovy šance. Hůře nám vyšel ale start do druhé části, kdy jsme se dostali pod tlak, který jsme naštěstí přečkali bez úhony. Bohužel ve třetí třetině začalo sněžit s deštěm, čímž se stal povrch nehratelný, na což jsme nakonec doplatili. Naši hráči měli problémy s pohybem, z čehož nejspíše vyplynulo klíčové dvojnásobné oslabení," hodnotil duel trenér HBC Plzeň Josef Kadaně.

Lodivod mečounů přesto bere jeden bod z obrovsky těžkého zápasu jako zisk.

„Při samostatných stříleních jsme sice neuspěli, ale i přesto jeden bod znamená, že jsme v každém podzimním zápase bodovali, díky čemuž jsme na čele extraligy s pětibodovým náskokem," těší Josefa Kadaněho.