Udělali ho až v rozhodujícím pátém utkání série. Nesmírně napínavý duel musely po vyrovnaném skóre 1:1 po řádné hrací době i po prodloužení rozlousknout až samostatná střílení.

Zatímco plzeňští Jiří Benedikt, Kavalír a Kastner skórovali, hosté ze tří pokusů ani jeden využili.

Postupová radost proto mohla naplno vypuknout na domácí straně.

Mečouni vstoupili do zápasu aktivně. Dlouhou dobu však naráželi na pozorného Bryknera v brance Hradce, který držel svými zákroky svůj tým nad vodou.

Diváci viděli první branku až po změně stran, a to na druhé straně.

V početní výhodě napřáhl od modré Hrabica, jehož pumelice se zastavila až za Kráčinou.

Odpověď Plzně byla však blesková. Z podobného místa slavila úspěch i střela Erika Polívky.

Následně se dění na hřišti vyrovnalo a rozhodující trefa visela ve vzduchu na obou stranách.

Oba gólmani zavřeli své svatyně a úspěšnější byl nakonec domácí Petr Kráčina, jenž odolal i při samostatných stříleních.

„Opět jsme měli jako v předchozích domácích zápasech výraznou střeleckou převahu, ale v koncovce jsme se trápili. Brykner chytal opravdu dobře. Za své úsilí jsme ale byli odměněni při samostatných stříleních. Hrozně si ceníme postupu, myslím si, že je zasloužený,“ řekl po utkání trenér Plzně Josef Kadaně.

HBC Plzeň HBC Hradec Králové 2:1 po s.s.

Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0 0:0. Branky a nahrávky: 25. Polívka (Roušal), rozh. náj. Benedikt 23. Hrabica (Šedivý, Novák). Sestava Plzně: Kráčina O. Benedikt, Polívka, Kavalír, Kastner, Vodrážka, Hanuš, Pavlečka, Šmucer Roušal, J. Benedikt, Malý, Kunzmann, Švarc, Vobruba, Forejt, Pejchar, Valenta, Lokajíček, Majer, Lang.