Hokejbalisté Plzně po dvou úvodních výhrách v domácím prostředí poprvé v novém ročníku nejvyšší domácí soutěže klopýtli. V sobotu totiž v rámci 3. kola Crossdock extraligy prohráli v dalekých Sudoměřicích 1:2 po samostatných stříleních.

Mečouni, jak se plzeňským hokejbalistům přezdívá, měli pomalejší vstup do zápasu a v šesté minutě utkání kapitulovali. Domácí Fraňo pronikl po pravé straně a naservíroval balonek na střed volnému Janu Kalužovi, který překonal Návaru v brance Plzně. Hosté se ale nepoložili, ovšem v jejich hře chyběla finální fáze a nevytvořili si příliš slibných příležitostí. Výjimkou může být Valentova rychlá střela v akci dvou na jednoho, kterou Dekány v domácí svatyni jen těsně vyrazil.

Druhá perioda byla ze strany Západočechů už o poznání lepší. Plzeň zlepšila napadání a také vhazování, které mnohdy o tom důležitém rozhoduje.
A v 17. minutě bylo vyrovnáno. Nahození hostujícího Ondřeje Benedikta od červené čáry proplulo hradbou těl až za záda bezmocného gólmana Sudoměřic. Od té doby plzeňští hráči diktovali tempo hry a pro domácí borce bylo velké štěstí, že čísla na ukazateli skóre zůstala nezměněná.

Plzeňané i přes velké množství střel výborně chytajícího čaroděje v brance domácích nepřekonali. Sami naopak mohli v závěru inkasovat, když se dvakrát v krátkém sledu nechali hloupě vyloučit. Hektický závěr a ani prodloužení branku nepřineslo, a tak přišla na řadu loterie v podobě samostatných stříleních. V té byli úspěšnější domácí a připsali si tak do tabulky extraligy dva body.

„V úvodu utkání jsme byli trošku malátní. Možná na náš výkon měla vliv dlouhá cesta. Od druhé třetiny jsme hru zlepšili, ale střelecky se nám nedařilo. Vzhledem k průběhu zápasu rozhodně nemůžeme být s bodem spokojeni. Měli jsme zvítězit,“ zhodnotil duel v Sudoměřicích záskok na lavičce Plzně Tomáš Semera, který je jinak kouč starších žáků hokejbalové Plzně.

Sudoměřice – HBC Plzeň 2:1 po samostat. stříleních
Třetiny: 1:0, 0:1, 0:0. Branky a nahrávky: 6. Kaluža (Fraňo, Hübl) – 17. Ondřej Benedikt (Pejchar).
Plzeň: Návara (Kráčina) – O. Benedikt, Hanuš, Kavalír, Vodrážka, Pokorný, Šmucer, Kastner, Gřonka, Majer, Pejchar, Valenta, Krch, Švarc, Malý, Vobruba, J. Benedikt, Pauer, Drož, Forejt, Kunzmann.