Teprve druhé vítězství v domácí hale slavili hokejbalisté Plzně, kteří v souboji dvou celků z dolní poloviny tabulky porazili Hradec Králové.

Duel se od prvních minut vyvíjel lépe pro svěřence trenéra Michala Edla, kteří se dostali do vedení hned po třinácti sekundách hry, když se ujala Průchova střela zápěstím od červené čáry. Následně byl k vidění zajímavý hokejbal se šancemi na obou stranách. Branky ale stříleli výhradně Plzeňané. Za stavu 3:0 ale hosté v průběhu třetí třetiny využili dvě nabídnuté početní výhody a rázem bylo zaděláno na drama. To ale odmítl dopustit Ondřej Malý, který svoji samostatnou akci vyšperkoval pěkným zakončením. Na konečných 5:3 poté upravil Michal Průcha, který skóroval do prázdné hradecké svatyně.

„Na týmu bylo vidět odhodlání, že chce uspět. Pomohla nám úvodní branka, která nás hodně uklidnila. Příliš ale nechápu herní výpadek, který nás potkal ve třetí třetině. Nakonec jsme to ale dotáhli do vítězného konce. S body jsem spokojený, ale s hrou už tolik ne. Stále to zatím drhne," vysvětloval trenér HBC Plzeň Michal Edl.

HBC Plzeň – Hradec Králové 5:2 (1:0, 1:0, 3:2, branky: 1. a 45. Průcha, 29. Gřonka, 36. Valenta, 43. Malý – 38. Fišer, 41. Hudeček).