Hokejbalisté nedali Pražanům žádnou šanci

Plzeň – Soubojem s týmem bývalého trenéra se dal nazvat duel hokejbalistů HBC Plzeň s týmem Kert Park Praha v 7. kole extraligy.

16.10.2013

Borci HBC Plzeň (hráč v bílém dresu) se po výhře nad týmem Kert Park Praha posunuli již na čtvrtou příčku tabulkyFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Hosty totiž trénuje bývalý kouč plzeňského celku Rostislav Kurfürst. Ten z Plzně odjížděl hodně zklamaný, jeho svěřenci v Plzni prohráli jednoznačně 5:1.

HBC Plzeň – HC Kert Park Praha 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Zeman (Gřonka), 12. J. Benedikt, 20. Švarc (Polívka, J. Kejř), 35. J. Benedikt (O. Benedikt), 38. Valenta – 39. J. Kruček (Pospíšil, Hradecký). Střely: 28:21, vyloučení: 4:5, využití přesilovek: 2:1, oslabení: 0:0. Diváci: 90. Rozhodčí: Kettner, Záhora.

Úvod vyšel domácím na jedničku, hned ve druhé minutě je Zeman poslal do vedení. Následně ubránili oslabení a při vlastní přesilovce Jiří Benedikt tvrdou ranou překonal brankáře hostů podruhé.

Druhá třetina začala šancí hostujícího Kručka, ale ten na gólmana Jana Marka nevyzrál. Vzápětí udeřilo na druhé straně, když si první extraligovou trefu připsal Marek Švarc. Hosté se ze třetího zásahu dlouho vzpamatovávali, šanci měli až v závěru třetiny, ale Marek opět potvrdil svoji výbornou formu.

Závěrečná část hry začala krátkou přesilovkou hostů, ta ale skončila faulem Hradeckého. V přesilové hře se Plzeň dostala do tlaku, který po jejím skončení vyústil ve čtvrtý gól. Ondřej Benedikt našel svého staršího bratra Jiřího, který ranou od modré podruhé skóroval. O chvíli později měli Plzeňané po faulu Kočky výhodu trestného střílení. Toho se ujal Stanislav Valenta a přesnou střelou mezi betony nedal brankáři Kertu šanci. Pražané se nakonec přece jen dočkali v přesilovce alespoň čestného úspěchu, když jinak vynikajícímu brankáři Markovi pokazil čisté konto Kruček.

„Hráli jsme po celý zápas velmi dobře, přestože dnes dostali trochu více prostoru mladí hráči, s výsledkem a ziskem tří bodů jsem naprosto spokojen," uvedl trenér Plzně Josef Kadaně.

„Zahráli jsme mizerně, byl to náš nejhorší výkon od začátku sezony," prohlásil kouč Kertu Rostislav Kurfürst.

Autor: Ivan Tafat

16.10.2013 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační foto HC Škoda Plzeň - HC Olomouc.

Facka na Hané. Mora zničila Škodovku pěti góly

Hráči Viktorky porazili v neděli doma 3:0 Zbrojovku Brno.
20

Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Piráti měli s sebou Edisona

PIRÁTI slavili v Dominiku. Jejich jednička Lukáš Bartoň byl spokojen, jejich pražský šéf Ivan Bartoš taky.

Asistenční pes s vámi nesmí, slyšela vozíčkářka v obchodu

Plzeň - Personál prodejny a ostraha zákaz vstupu popřely.

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.