Hokejbalisté HBC Plzeň po loňské úspěšné sezoně, kdy ovládli základní část extraligy a nakonec získali bronzové medaile pod vedením Josefa Kadaněho, do té nové povede v pozici trenéra dlouholetá opora Michal Edl. Ten vedl tým od začátku přípravného období.

„Myslím si, že spokojený být mohu, ale každý ví, že nikdy to nemůže být ideální. Hráči tréninkové dávky zvládají, je na nich vidět, že se chtějí pořádně připravit. Příprava byla na můj vkus krátká, protože hned o dvou víkendech jsem kvůli reprezentačním srazům neměl kompletní tým k dispozici," lituje nový plzeňský kouč.

Plzeňané odehráli dva zápasy. Podlehli mužstvu Kert Park 2:6 a porazili Jindřichův Hradec 11:7.

Pod novým trenérem budou Plzeňští znovu pomýšlet na příčky nejvyšší. „S týmem chceme postoupit do play-off z co možná nejlepší pozice. To znamená být do čtvrtého místa a pak se uvidí," nastiňuje plány na nový ročník jedna z opor týmu útočník Ondřej Kejř a dodává: „Máme nového kouče, nové hráče, je to velká změna. Uvidíme, jak se s tím popasujeme. Časem se ukáže."

Program I. kola extraligy: Alpiq Kladno – Rakovník (dnes 19.00), HBC Plzeň – Sudoměřice (SO 14.00, hala Kralovická ul.), Elba Ústí n. L. – Hr. Králové (SO 16.00), Kovodemont Most – Kovo Praha (SO 11.00), Kert Park Praha – Letohrad (SO 17.30).