Tradičním účastníkem druhé nejvyšší soutěže hokejbalistů je mužstvo HBC Plzeň-Litice. Po podzimu patří mužům Litic ve dvacetičlenné tabulce solidní osmé místo. Podzimní část soutěže zhodnotil vedoucí mužstva Litic Martin Kastner.

S jakými cíli a v jaké situaci jste vstupovali do sezony?
Začínali jsme s tím, že hrajeme o bytí a nebytí v této soutěži. Po odchodu Mariána Juráčka s Jiřím Kadaněm jsme potřebovali od našich mladých odchovanců, i od těch starších, co měli ještě chuť, lepší výsledky, než tomu bylo na jaře. Tomu byla podřízena i letní příprava, kdy kluci měli pouhých 14 dní volno. Šanci na začátku přípravy dostali oproti loňskému roku Jakub Kamien a Tomáš Javorský, jinak tým zůstal beze změn. Do přípravy se zapojil i Pavel Nerad, ale po čtrnácti dnech se opět zranil, což byla škoda, protože se jevil velmi dobře. Těsně před začátkem sezony se podařilo domluvit střídavý start několika hráčů z HBC Plzeň, kteří nám v podzimní části sezony výrazně pomohli.

Jak se je vám podařilo vaše cíle naplnit?
Řekl bych, že tak na sedmdesát procent. Jsme rádi, že ti mladší, kteří dostávají prostor, ho dokážou využít ku prospěchu týmu. Nicméně víme, že je před námi stále hodně práce. A nároky jsou u nás na hráče vysoké. Jen tak se mohou udržet tam, kde jsou, a nadále se zlepšovat. Rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem je velmi malý, stačí pár detailů a už se vezete tabulkou dolů.

S čím jste byli spokojeni, co se vám naopak nedařilo?
Spokojeni jsme mimo několika zápasů byli s bojovností, bez té se to hrát ani nedá. Talent v našem týmu není bůhvíjaký, tak musíme sázet na to, co nám dosud přinášelo body. Problémy máme snad ve všem, nejsme žádné hvězdy, ale společně se je snažíme postupně odstraňovat.

Kdo patřil na podzim k oporám mužstva, plánujete posílení kádru?
Na podzim patřili k oporám mužstva snad téměř všichni, jinak bychom nebyli tam, kde jsme. Je jejich zásluhou, že obětovali celé léto a chtěli ukázat, že na to mají. Když mám někoho jmenovat, tak to jsou hráči z HBC Plzeň Pauer a Kunzmann, kteří pomohli nám a snad i my jim. Trochu překvapivě nás svými výkony potěšil František Rota. Také muži v maskách předvádějí výkony, o které se tým může opřít. A v neposlední řadě veterán Martin Böhm ukazuje správný přístup i pověstné srdíčko těm mladším. Od těch ostatních se očekává, že se budou nadále zlepšovat, jsou ve věku, kdy to v kombinaci s dobrým přístupem je velmi reálné. Na jaro se k týmu připojí Pavel Nerad, jestli budeme řešit nějaké další střídavé starty se teprve uvidí.

Na co se chcete v zimní přestávce zejména zaměřit?
Před jarní částí první ligy se musíme zaměřit na náš největší problém z minulé sezony. V ní jsme body, které jsme na podzim perně vybojovali, na jaře velmi záhy ztratíli. Proto letos do zimní přípravy zařadíme i přes problémy s hřištěm co nejvíce herních činností.

Jaké máte plány do jarní části soutěže?
Naším hlavním cílem je navázat v jarní části na hru, kterou jsme předváděli na podzim. Pak jsme schopni hrát s kýmkoliv.