„Upozorňoval jsem hráče na to, aby soupeře nepodcenili. To se nám přihodilo v předchozím kole s Horní Břízou a pak z toho bylo zbytečné drama,“ vrátil se k přípravě na zápas Rostislav Kurfürst, kouč aktuálně třetího celku extraligové tabulky.

Plzeňský tým nastoupil až na výjimky kompletní. „I proto to dopadlo, jak to dopadlo. Nám zápas vyšel střelecky, Třemošná se navíc trochu šetřila na nedělní ligový zápas s Heřmanovým Městcem,“ dodal plzeňský trenér.

„K dispozici pro pohárové utkání jsme bohužel měli málo početný kádr. Soupeři nás přehráli herně i fyzicky,“ podotkl trenér Tatranu Zdeněk Vozka.

Škoda se v dalším kole střetne o postup s béčkem Mostu. Vítěz postoupí do závěrečného turnaje, který se za účasti osmi týmů bude hrát v polovině únoru v plzeňské hale.

„Jsem zvědavý, v jakém složení Most nastoupí. Jeho áčko totiž hraje s Ústím nad Labem a to by měl být schůdnější soupeř k postupu do finále,“ přemítal Kurfürst.

I tak je ale cíl pro sobotu jasný. „Vůbec si nedovedu představit, že bychom v únorovém turnaji chyběli. Do Mostu bychom měli jet kompletní, chybět bude akorát Chowaniec, který má zlomenou nohu,“ uvedl plzeňský trenér.

Béčko Mostu ve čtvrtém kole vyřadilo podruhé za sebou v poháru extraligové Dobřany. Loni Severočeši vyhráli 6:1, letos dokonce 8:2. „Zápas byl ale dvě třetiny vyrovnaný, ještě v polovině utkání jsme prohrávali jen o branku. Pak se ale na našich hráčích začala projevovat únava, neboť jsme hráli jen na dvě pětky,“ popsal střetnutí trenér Snacku Martin Davídek.

Z poháru vypadly také druholigové Litice. Ty podlehly Ústí nad Labem 0:5.

Výsledky – 4. kolo: Škoda Plzeň – Třemošná 9:2 (2:0, 2:2, 5:0), Most B – Dobřany 8:2 (2:0, 2:2, 4:0), Litice – Ústí nad Labem 0:5 (0:0, 0:2, 0:3).