Loni obsadili Západočeši osmou příčku v základní části, v prvním kole play-off je vyřadilo Kladno po výsledcích 1:5, 0:5 a 0:6.

„Náš úkol pro nadcházející sezonu je nasnadě: chtěli bychom se pohybovat v klidnějších vodách tabulky a zopakovat minimálně osmé místo," poznamenal Josef Kadaně. „Už podzimní část bychom chtěli zvládnout dobře, bez nějakého propadáku," upozornil.

„Hodně nás trápí zranění, mimo je aktuálně pět hráčů a u řady z nich půjde o absenci nejen v úvodním utkání sezony v Mostu," uvědomuje si Kadaně.

V přípravě se Plzeňané utkali jen s jediným extraligovým celkem. „Ani v tomto zápase (v. Kladno 1:1 – pozn. re.d,), jako ve většině ostatních, jsem nebyli kompletní. Duel nám ukázal, že ač aktuálně nepatříme do absolutní extraligové špičky, můžeme se s těmito soupeři měřit," poznamenal Josef Kadaně.

„Navíc jsme vyzkoušeli řadu mladých hráčů z dorostu. Dostali prostor i ti, se kterými jsme původně vůbec nepočítali," rekapituloval přípravnou fázi trenér. „Tvoří se potřebné jádro týmu, jak bude zdravé, zjistíme v průběhu soutěže," naznačil Kadaně.

A recept na úspěšná vystoupení v sezoně? „Rozhodující bude přístup, nasazení a taktické pojetí hry. Všichni musí podávat výkony na hranici svých možností," ví kouč.

Prvním testem bude zmiňovaný duel v Mostě. „Před rokem jsme rovněž začínali s tímto soupeřem a uspěli jsme 5:2. Most se bude zřejmě znovu pohybovat na podobné výkonnostní úrovni jako my, takže očekávám vyrovnaný duel. Takových bude ostatně v soutěži většina. Samozřejmě, že chceme i letos zahájit extraligu výhrou," hlásí trenér.

O víkendu začíná rovněž I. liga. Zítra se ve svých úvodních duelech představí Dobřany a Litice, poslední zástupce regionu Tatran Třemošná si na premiérové klání týden počká.