Středočeši začali aktivně a ospalou Plzeň překvapili brzkou brankou. Mečouni se rozjížděli pozvolna a jejich výkon se začal zvedat až po první přestávce, po níž Plzeňané otočili průběh utkání. Pomohly jim k tomu především přesilové hry, v nichž dali hned čtyři góly.

„Do zápasu jsme skutečně vstoupili špatně, soupeř nás za to potrestal gólem," přiznává trenér Michal Edl. „O pauze jsme si něco řekli v šatně a náš výkon se začal zvedat. Převzali jsme aktivitu, dávali jsme branky a hlavně se nám podařilo udržet nervy na uzdě," pochvaloval si kouč.

„Soupeři se totéž nepodařilo, takže jsme hráli hodně přesilovek, v nichž jsme dokázali soupeře trestat," dodal Edl, který ale ví, že musí zlepšit nevydařené vstupy do zápasů.

„Je to náš dlouhodobější problém," všiml si. „Budu na tom chtít v tomto týdnu s hráči pracovat, aby se to zlepšilo již v domácím prostředí," uzavřel kouč mečounů rozhovor.

Rakovník – HBC Plzeň 2:6 (1:0, 0:2, 1:4)

Branky: 6. Sýkora, 39. Tvarůžek – 34. a 39. Švarc, 16. Benedikt, 20. Kunzmann, 36. Krch, 44. Vodrážka. Rozhodčí: Gráca, Záhora. Vyloučení: 9:3, navíc Sýkora st. a Pechanec (oba Rakovník) 10 minut osobní trest. Využití: 0:4.