Loni bronzový celek nejvyšší domácí soutěže zahájí mistrovské boje pod vedením nového trenéra Martina Kováříka dnes v domácím prostředí duelem s týmem HBC Hradec Králové.

Kromě změny na postu hlavního kouče, který opustil Rostislav Kurfürst, nastal větší pohyb i v hráčském kádru. „Ze zkušených dlouholetých opor odešli Juráček (do Litic), Štulc a Komanec a na druhé straně došlo příchodem řady dorostenců k omlazení mužstva,“ říká nový kouč Kovářík, který dosud úspěšně vedl právě tým staršího dorostu HBC Plzeň. „Mým cílem je postupně do mužstva zabudovat co nejvíce mladých hráčů a vybudovat perspektivní tým, který by fungoval po řadu let,“ poodhaluje své plány nový trenér.

Pro letošní rok od vedení nemá, pokud se týká konečného umístění, stanovené konkrétní cíle. „Samozřejmě chceme do play off a v něm dojít co nejdále. Rádi bychom také trochu změnili herní styl mužstva, hrát atraktivní útočný hokejbal pro diváky,“ říká trenér Kovářík.

Ten si dnes odbyde na lavičce týmu mužů extraligovou premiéru. „První zápas asi bude tak trochu krok do neznáma, bohužel nám budou chybět delší dobu pro zranění útočníci Arnet a Regner. Hradec od loňska asi trochu oslabil a já věřím, že premiéra bude úspěšná,“ míní nový trenér HBC Plzeň a bývalý výborný hokejista Martin Kovářík.

Víkendový program (hala Kralovická ul.) – dnes v 18.00 hod.: HBC Plzeň – HBC Hradec Králové, zítra v 10.30 hod.: HBC Plzeň – Testa Letohrad.